Mocna Rosa z Radomia

PC Torun-Rosa fotAndrzej Romański (13)

W środowy wieczór koszykarze Polskiego Cukru Toruń zaprosili swoich kibiców na kolejne elektryzujące widowisko, tym razem podopieczni Jacka Winnickiego mierzyli się z drużyną wicemistrza Polski z Radomia. Goście rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia – po trafieniu Darnella Jacksona prowadzili 6:0. Siedem kolejnych punktów było jednak autorstwa graczy Polskiego Cukru. Torunianie wygrywali już nawet 14:8 po akcji Jure Skificia, ale później wszystko się zmieniło. Bardzo dobrze prezentowali się Daniel Szymkiewicz i Michał Sokołowski, a po trafieniu z dystansu Filipa Zegzuły to Rosa wygrywała po 10 minutach 31:24. Mimo że radomianie grali bez Jordana Callahana, Gary’ego Bella i kontuzjowanego Tyrone’a Brazeltona to ciągle potrafili kontrolować sytuację. Gospodarze potrafili się zbliżyć na dwa punkty po rzutach Krzysztofa Sulimy, a później doprowadzić nawet do remisu. Ostatecznie jednak dzięki kolejnej trójce Zegzuły ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywała 47:43 po pierwszej połowie.

73-91 (5)

W trzeciej kwarcie trafienia Darnella Jacksona i Daniela Szymkiewicza dawały Rosie wiele spokoju. Po jednej z akcji Jarosława Zyskowskiego było już nawet 60:49. Polski Cukier starał się odpowiadać trafieniami Bartosz Diduszki i Łukasza Wiśniewskiego, ale to ciągle było za mało. Po 30 minutach wicemistrzowie Polski wygrywali pięcioma punktami dzięki rzutom wolnym Damiana Jeszkego. W ostatniej kwarcie radomianie prowadzili aż 82:70 po trafieniu Zyskowskiego. Polski Cukier jednak walczył do samego końca. Między innymi dzięki Diduszce i Wiśniewskiemu zbliżył się jeszcze na cztery punkty, ale po rzutach wolnych Michała Sokołowskiego i trafieniu Darnella Jacksona to Rosa zwyciężyła ostatecznie 89:84.

Darnell Jackson był najlepszym zawodnikiem gości – zanotował 21 punktów i siedem zbiórek. 16 punktów i siedem asyst dodał do tego Michał Sokołowski. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Obie Trotter z 17 punktami i siedmioma asystami.