Ważne zwycięstwo w domowej inauguracji

30 września 2023

Wynikiem 85-74 dla Arriva Twardych Pierników Toruń zakończył się piątkowy pojedynek z Enea Zastalem BC Zielona Góra. Do wygranej pociągnął nas świetny występ Aljaža Kunca, który zdobył 28 punktów.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Geoffre Groselle, który tuż po rozpoczęciu gry celnym lay-upem zakończył akcję. Na prowadzenie Arriva Twarde Pierniki wyszły za sprawą celnej trójki Wojtka Tomaszewskiego. Po chwili dwa razy za trzy trafił Aljaž Kunc, a Tomaszewski dorzucił punkty spod kosza i było już 11:4. Goście szybko jednak odrobili straty i po punktach Novaka Musica przy stanie 13:14, trener Subotić poprosił o czas. Na pierwszą przerwę to jednak my schodziliśmy z jednopunktowym prowadzeniem 20:19. Enea Zastal jednak nie przyjechał tu się położyć i grając odważnie doprowadzali do przewag pod koszem, które kończyły się podaniem na obwód i rzutami za trzy. Dobre tempo gry i akcja za akcją nie zamieniały się jednak w punkty i słaba skuteczność po obu stronach parkietu spowodowała, że na długą przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 31:29.

W przerwie meczu odbyła się ceremonia uhonorowania naszej drużyny juniorskiej - Apteo Twardych Pierników Junior U13, która w zeszłym sezonie zakończyła rozgrywki Mistrzostw Polski na drugim miejscu, tym samym zdobywając Wicemistrzostwo kraju. Zawodnikom oraz trenerem zostały wręczone pamiątkowe, imienne trofea.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Arriva Twarde Pierniki odskakiwały na kilka punktów, a Enea Zastal je odrabiał. Pierwszą wyższą niż 5 punktów przewagę udało się wypracować dopiero w 7 minucie trzeciej kwarty kiedy zza łuku trafił Trey Diggs. Ostatecznie jednak po dobrej akcji w ataku Musicia - wróciliśmy do pięciu punktów na jej koniec i przed ostatnimi dziesięcioma minutami było 56:51. Początek czwartej kwarty to totalna dominacja w ataku Aljaža Kunca, który wymusił faul i trafił osobisty, trafił rzut z obrotu, wykończył lay-up i dołożył drugi rzut z obrotu, przy którym dodatkowo był faulowany. W kolejnej akcji przechwyt zaliczył Wojtek Tomaszewski i zakończył akcję wsadem wyprowadzając nas na 9-punktowe prowadzenie. Znowu jednak scenariusz z odrabianiem zaczął się powtarzać i zielonogórzanie niwelowali straty. Do końca meczu jednak nie udało im się zejść na mniej niż 5 punktów. W końcówce za przekroczenie limitu fauli musiał zejsć Gligorije Rakocević, więc Kunc otrzymał jeszcze jedną szansę i wykorzystał ją znakomicie. Wymusił jeszcze dwa faule i wykrozystał cztery rzuty wolne ostatecznie ustalając wynik spotkania na 85:74.

Kolejne spotkanie Arriva Twarde Pierniki Toruń rozegrają w kolejny piątek, 6 października. Naszym przeciwnikiem będą Dziki Warszawa, które wygrały w pierwszej kolejce z wyżej notowaną Arged BM Stalą Ostrów.

Arriva Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74 (20:19 | 11:10 | 25:22 | 29:23)