Pierwsza wygrana!

24 października 2022

Wygraną 72:60 zakończyło się niedzielne spotkanie Twardych Pierników z Rawlplug Sokołem Łańcut. Jest to pierwsze zwycięstwo w piątym spotkaniu obecnego sezonu Energa Basket Ligi.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane i prowadzenie zmieniało się co chwilę. W piątej minucie po celnym lay-upie Przemysława Wrony Rawlplug Sokół prowadził 11:10, ale było to ostatnie prowadzenie gości w pierwszej kwarcie. Kolejnce akcje po naszej stronie zakończyły się celnymi rzutami Stefana Kenicia oraz Joey'a Brunka, co pozwoliło złapać trochę oddechu. Ostatecznie na pierwszą przerwę zeszliśmy przy stanie 19:16. Początek drugiej częsci gry zdecydowanie należał do Twardych Pierników, a skuteczne akcje Aarona Cela i Kacpra Gordona pozwoliły powiększyć przewagę do 10 oczek i zmusiły trenera gości, Radosława Soję do wykorzystania przerwy na żądanie. W połowie drugiej kwarty i celnych rzutach Bartka Diduszko prowadzenie gospodarzy wynosiło już 12 punktów, ale dobra gra Lee Moore'a oraz Delano Spencera odwróciła sytuację i tym razem to trener Mitrović poprosił o czas. Niemoc w ataku potrwała jeszcze chwilę, ale jeszcze przed przerwą udało się przełamać impas i wrócić na jednopunktowe prowadzenie - do szatni na przerwę schodziliśmy przy wyniku 34:33.

Tym razem udało się też dobrze z szatni wyjść i w 3,5 minuty po przerwie zwiększyć prowadzenie do 9 punktów. Potem drużyny na zmianę trafiały do kosza, by wreszcie w drugiej części trzeciej kwarty złapać dobry rytm i odskoczyć na 13 punktów. Warto odnotować, że dobra obrona w tej kwarcie, która pozwoliła Rawlplug Sokołowi na zdobycie tylko 6 punktów - to najlepszy wynik w historii występów Twardych Pierników w Ekstraklasie. Falująca gra gości na początku ostatniej części gry nie pozwoliła jednak utrzymać wysokiego prowadzenia zbyt długo. Na 5,5 minuty do końca, po celnej trójce byłego zawodnika Twardych Pierników - Marcina Nowakowskiego, wynik na tablicy brzmiał 58:56 i zapowiadała się emocjonująca końcówka. Tym razem jednak doświadczenie polskich zawodników oraz dobra gra w obronie, która wypychała zawodników z Łańcuta na obwód nie pozwoliły odebrać prowadzenia w meczu i ostatnie minuty meczu udało się wygrać 14:4, co przełożyło się na ostateczny wynik, ustalony przez Wojtka Tomaszewskiego zza łuku, na 72:60.

Kolejny mecz Twarde Pierniki zagrają na wyjeździe - w sobotę wybieramy się na mecz z obecnym mistrzem Polski WKSem Śląsk Wrocław.

Twarde Pierniki Toruń - Rawlplug Sokół Łańcut 72:60 (19:16 | 15:17 | 18:6 | 20:21)