Zapomniane hasło

Rejestracja

Ważne zwycięstwo w Gliwicach

10 marca 2022

Zaległy mecz 19. kolejki Twarde Pierniki rozegrały na wyjeździe. Przed gliwicką publicznością wyższość torunian musiał uznać zespół GTK. Każda kwarta tego spotkania należała do zespołu Ivicy Skelina.

Pierwsze punkty spod kosza ufundował Twardym Piernikom Roko Rogić. Kolejne minuty gry to serie strat u gospodarzy. Cenne punkty Aarona Cela i Roko Rogicicia dały serię 8:0. Aż 4 min i 27 s zajęło drużynie z Gliwic przełamanie ich niemocy. Następnie na parkiecie dobrze prezentował się swoją grą Przemysław Karnowski. Jednak dzięki aż trzem z rzędu celnym rzutom z dystans Robertsa Stumbrisa drużyna GTK zmniejszyła stratę zaledwie do jednego punktu. Później Jabarie Hinds po skutecznych rzutach osobistych doprowadził do remisu 13:13. Ostatecznie po 10-ciu minutach gry sześć punktów przewagi mieli na swoim koncie podopieczni Ivicy Skleina.
Drugą kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze. Skuteczne akcje Filipa Puta i Damonte Dodd’a zmniejszyły stratę GTK do dwóch „oczek”. Potem dwie celne trójki Jahennsa Manigata pomogły dalej odzyskać bezpieczną przewagę torunianom. Odpowiedz gospodarzy dał Jabarie Hinds również trafiając celnie z dystansu. Po kilku nieskutecznych akcjach w obu zespołach kolejne ważne punkty z rąk Aarona Cela, Jamesa Eadsa i Bartosza Diduszko pokazały, kto w tej części gry widzie prym i utrzymuje znaczną przewagę. Dzięki akcjom Kristijan Krajina i Robertsa Stumbrisa drużyna słowackiego szkoleniowca zaczęła nieco zbliżać się do Twardych Pierników. Jednak ta część gry zakończyła się wynikiem 30:39 dla torunian.

Bardzo dobrze w trzecią kwartę weszli gospodarze zdobywając 5 punktów z rzędu. Szybką odpowiedź po stronie torunian dał Bartosz Diduszko, Roko Rogić i Daniel Amigo. Pomimo skuteczności Jabarie Hindsa i Daniela Gołebiowskiego GKT nie było wstanie odeprzeć ataku i zbliżyć się do Twardych Pierników. Po 30 minutach było 54:64.

Ostatnia kwarta należała do torunian. Na początek pięć punktów zagwarantował drużynie James Eads III i Daniel Amigo. Ratować sytuację u gości próbowali Filip Puta i Daniel Gołębiowski. Nie wystarczyło to jednak, a dodatkowo poprzez zagrania Bartosza Diduszko i Roko Rogicicia Twarde Pierniki uciekały ze swym wynikiem. W końcówce dodatkowe punkty ufundowali torunianom ponownie Daniel Amigo i James Eads III.

Dobry występ w drużynie Twardych Pierników miał m.in. Roko Rogić notując 18 punktów, 4 asysty i 4 zbiórki oraz Bartosz Diduszko zdobywając 16 punktów i zbierając 4 piłki spod kosza. Świetnie zaprezentował się również Przemysław Karnowski, który w pierwszym meczu po niemal 3-letniej przerwie od grania, zdobył 9 punktów i zebrał 7 piłek.

Jeszcze w tym tygodniu rozegramy mecz derbowy w Bydgoszczy. Spotkanie z miejscową Eneą Abramczyk Astorią odbędzie się w niedzielę o godz. 17:30. Mecz będzie transmitowany na kanale Polsat Sport Extra.

GTK Gliwice – Twarde Pierniki Toruń 70:83 (13:19 | 17:20 | 24:25 | 16:19)

GTK: Jabarie Hinds 21, Daniel Gołebiowski 13, Roberts Stumbris 12, Filip Put 10, Kristijan Krajina 7, Jonathan Williams 4, Damonte Dodd 2, Aleksander Wiśniewski 1, Kacper Radwański 0, Mikołaj Adamczak, Mateusz Staniczek, Aleksander Busz – nie zagrali.

Twarde Pierniki: Roko Rogić 18, Bartosz Diduszko 16, Aaron Cel 12, James Eads 11, Przemysław Karnowski 9, Jahenns Manigat 9, Daniel Amigo 8, Michał Kołodziej 0, Michał Samsonowicz 0, Szymon Janczak 0, Ignacy Grochowski - nie zagrał