Zapomniane hasło

Rejestracja

Seria trwa! Dziewiąta wygrana Twardych Pierników

10 listopada 2021

Wynikiem 83:75 zakończył się wtorkowy pojedynek 3. kolejki pomiędzy Twardymi Piernikami a Asseco Arką Gdynia. Dla naszej drużyny to piąta wygrana z rzędu oraz dziewiąta w trakcie sezonu 2021/22.

Wynik spotkania otworzył Bartosz Diduszko, który celną trójką wyprowadził Twarde Pierniki na prowadzenie, którego torunianie nie oddali już do końca. Po kolejnych kilku minutach gry i krótkim przestoju po jednej i drugiej stronie bez punktów Adam Hrycaniuk celnym rzutem wolnym zmniejszył prowadzenie Twardych Pierników do tylko jednego oczka przy stanie 10:9, ale kolejne kilka akcji w ataku torunianie zagrali perfekcyjnie - Aaron Cel zdobył 5 punktów z rzędu po dwóch asystach Manigata, Bartek Diduszko dorzucił punkty po asyście Watsona i gospodarze prowadzili już 17:9. Ostatecznie celnym lay-upem wynik pierwszej kwarty ustalił Adrian Bogucki na 19:13. Druga kwarta również rozpoczęła się pod dyktando Twardych Pierników, które prawie na każdą skuteczną akcję Asseco Arki znajdowały odpowiedź trafiając kolejne dwa rzuty. W ten sposób udało się powiększyć przewagę aż do 16 punktów i najwyższego prowadzenia w meczu, kiedy to po przechwycie i asyście Watsona - niepilnowany Eads prawie urwał obręcz w połowie drugiej kwarty.
Po tej akcji nastąpiło lekkie rozluźnienie a trener gospodarzy, Ivica Skelin jeszcze przed przerwą skorzystał dwukrotnie z pełnej przerwy na żądanie. Stan przed przerwą po celnym rzucie Michała Kołodzieja brzmiał 45:33.

Na początku drugiej połowy Twardym Piernikom udało się odskoczyć znowu na 16 punktów, ale kiedy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą - Asseco Arka wrzuciła drugi bieg wymuszając kilka błędów gospodarzy. Po faulu niesportowym Manigata na dwie minuty do końca trzeciej kwarty goście zbliżyli się na 9 punktów, a tuż przed ostatnią przerwą nawet na osiem, ale Maurice Watson, ustalił wynik buzzer-beaterem na 65:55. Jak okazało się w czwartej części gry - miało to wystarczyć do wygranej w tym meczu, ale Asseco Arka w czwartej kwarcie próbowała zagrać jeszcze agresywniej, ale ważne rzuty nie znalazły drogi do kosza. Gospodarze zagrali cierpliwie i kończyli długie akcje co zabierało czas potrzebny gdynianom do odrabiania strat. Ostatecznie po celnym trafieniu Nikoli Musić'ia dla Asseco Arki wynik końcowy to 83:75.

Wizualnie słabo przez dużą niecelność pod agresywną obroną Asseco Arki - zagrał Maurice Watson, ale wystarczy rzut w oka statystyki i wykręcone double-double, żeby zmienić zdanie. "Mo" zdobył 18 punktów i rozdał 11 asyst, wtórowali mu James Eads, który dorzucił 16 oczek oraz Aaron Cel z 15 punktami. Na tablicach również najlepiej zagrała dwójka Eads i Cel notując po 6 zbiórek. Trzecia zebrana piłka Aarona była o tyle ważne, że była to zbiórka numer 1000 w barwach Twardych Pierników! Aaron, gratulujemy i liczymy na drugie tyle!

-Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, ponieważ drużyna z Gdyni gra coraz lepiej. Grają bardzo twardą koszykówkę, więc mimo, że wygraliśmy to był naprawdę ciężki mecz. Cieszę się też z 1000 zbiórek. Mam nadzieję, że nazbieram dużo więcej. - na gorąco po meczu podsumował Aaron Cel.

Twarde Pierniki Toruń - Asseco Arka Gdynia 83:75 (19:13 | 26:20 | 20:22 | 18:20 )