Sopot zbyt zimny dla Twardych Pierników...

27 października 2020

Aż 29 punktów więcej od Polskiego Cukru Toruń zdobył w poniedziałkowym spotkaniu Trefl Sopot. Na wyjazdach Twarde Pierniki nadal pozostają bez zwycięstwa...

Mecz rozpoczęliśmy od dwóch strat Aarona Cela oraz jednej Obiego Trottera. Trefl wyszedł od razu na prowadzenie, które miało się utrzymać do końca. Niemoc w ataku mocno dawała we znaki od samego początku spotkania. Po 5 minutach na tablicy było 10-3 dla Sopocian po skutecznych akcjach Michała Kolendy oraz Pawła Leończyka. Trójka Bartka Diduszko na 10:6 wlała trochę nadziei, że piłki przestaną się wykręcać z obręczy, ale szybka podwójna odpowiedź Hawsa i Gruszeckiego pozwoliła uciec Treflowi na 13 punktów. Pierwsza częśc gry skończyła się wynikiem 24:12. W drugiej nie poprawiliśmy się zbyt wiele, Sopocianie wysoko wychodzili w obronie skutecznie wytrącając nam atut szybkiej gry i dzielenia się piłką w ataku. Szarpać próbował Donovan Jackson, ale z różnymi rezultatami. Gospodarze natomiast regularnie zdobywali punkty uciekając pod koniec pierwszej połowy na 19 punktów.

Po przerwie niestety niewiele się zmieniło. Nadal graliśmy bardzo nieskutecznie, Trefl wykorzystywał nasze pudła napędzając swoje kontry. Energię z ławki dał Carlton Bragg Jr, który zaliczył niesamowitą serię trzech kolejnych celnych rzutów za trzy, ale po stronie Trefla odpowiedzieli Łukasz i Michał Kolenda. Przewaga gospodarzy po trzeciej kwarcie wynosiła 24 punkty i tylko kataklizm mógł zabrać im zwycięstwo. Czwarta częśc gry niewiele zmieniła, nadal nieskutecznie w ataku grała cała drużyna, a ostatecznie nasz procent z gry w tym spotkaniu wyniósł tylko 32,3%. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 96:67.

"Możemy tylko przeprosić naszych kibiców za styl porażki" - powiedział na pomeczowej konferencji trener Jarosław Zawadka. "Zagraliśmy słabo w ataku, bez energii, byliśmy bezradni w defensywie, gratuluję naszym rywalom." - podsumował popularny Jay-Z.

Trefl Sopot - Polski Cukier Toruń 96:67

Kwarty: 24:12, 23:16, 28:23, 21:16