Zapomniane hasło

Rejestracja

Pierwsze śliwki robaczywki. Polski Cukier przegrywa w Gliwicach

29 sierpnia 2020

Polski Cukier Toruń po ambitnej walce przegrał w Gliwicach z miejscowym GTK 88:74. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od mocnego udarzenia. Po trójkach Kacpra Radwańskiego i Martina Krampelja był już 11:0. Polski Cukier Toruń stopniowo odrabiał straty, w ataku szczególnie zaczął odpowiadać mądrą grą Damian Kulig, ale gospodarze ciągle byli na nieznacznej przewadze. Dobre wejście zanotował Marcin Wieluński, dzięki niemu Polski Cukier po 10 minutach przegrywał tylko 16:22. Na początku drugiej kwarty po rzutach wolnych tego samego zawodnika torunianie wyszli nawet na prowadzenie. Spotkanie zdecydowanie wyrównało się, gospodarze jednak dysponowali nieco dłuższą ławką rezerwowych co musiało wpłynąć na intensywność gry naszej drużyny. Szczególnie duża była w tym rola Josha Perkinsa oraz Jordona Varnado, którzy przejęli ciężar gry w ataku GTK. Ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze prowadzili, ale tylko 45:41.

W trzeciej kwarcie reprezentanci Polski: Damian Kulig i Aaron Cel robili wszystko co w ich mocy żeby odmienić losy spotkania. GTK jednak nadal utrzymywało przewagę co było zasługą duetu Krampelja - Perkins. Po 30 minutach było 64:60 dla gospodarzy. Na początku czwartej kwarty koszykarze GTK dzięki agresywnej grze w obronie na całym boisku zwiększali przewagę. Po indywidualnych akcjach Perkinsa i Varnado GTK kontrolowało sytuację i wygrało ostatecznie 88:74. Historyczna, bo pierwsza wygrana GTK Gliwce nad Polskim Cukrem Toruń stała się faktem. Po 17 punktów dla gospodarzy rzucili Jordon Varnado i Terry Henderson. Damian Kulig zdobył dla gości 24 punkty i 7 zbiórek.

GTK Gliwice - Polski Cukier Toruń 88:74
Kwarty: 22:16, 23:25, 19:19, 24:14
GTK Gliwice: Jordon Varnado 17, Terry Henderson 17, Josh Perkins 15, Martin Krampelj 15 (10 zb), Kacper Radwański 11, Daniel Gołębiowski 7, Mateusz Szlachetka 2, Szymon Szymański 2, Mikołaj Adamczak 2, Łukasz Diduszko 0, Bartosz Majewski 0.
Polski Cukier: Damian Kulig 24, Bartosz Diduszko 11, Aaron Cel 11 (11 zb), Marcin Wieluński 10, Aleksander Perka 6, Obie Trotter 5, Michał Samsonowicz 5, Jakub Kondraciuk 2, Jakub Ciemiński 0.