O krok od tytułu... Polski Cukier Toruń wicemistrzem Polski!

14 czerwca 2019

Złote medale Energa Basket Ligi ponownie dla Anwilu Włocławek! W decydującym spotkaniu zespół prowadzony przez trenera Igora Milicicia pokonał Polski Cukier Toruń 89:77 i wygrał całą rywalizację 4-3. MVP finałów został wybrany Ivan Almeida. Obie drużyny był bezbłędne w swoich pierwszych akcjach, a to sprawiało, że mecz od początku był wyrównany. Nie do zatrzymania był Szymon Szewczyk, który szybko miał na koncie 8 punktów. Anwil jako pierwszy zaczął budować przewagę - po trójkach Kamila Łączyńskiego nawet ośmiopunktową. Straty starał się zmniejszać Bartosz Diduszko, ale dzięki rzutowi z dystansu Jarosława Zyskowskiego po 10 minutach to goście wygrywali 28:21. Trójki były niezwykle ważne również od początku drugiej kwarty - dzięki nim zespół z Włocławka mógł powiększać swoje prowadzenie. Polski Cukier starał się reagować i zbliżać do kosza, ale to nie wystarczało do efektywnego zmniejszania różnicy. Kolejne trójki - w wykonaniu Aarona Broussarda oraz Walerija Lichodieja sprawiały, że to ekipa trenera Igora Milicicia kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Kolejna akcja Łączyńskiego oznaczała, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:40.

Trzecią kwartę świetnie rozpoczął Walerij Lichodiej, a jego ekipa mogła powiększać przewagę. Lepiej starał się grać Rob Lowery, a rzut z dystansu dołożył Damian Kulig. Polski Cukier wracał jednak tylko na chwilę - kilka trafień m.in. Kamila Łączyńskiego i Chase’a Simona pozwoliło włocławianom ponownie kontrolować sytuację. Trójka Ivana Almeidy sprawiła, że po 30 minutach było już 75:58. Zespół trenera Dejana Mihevca w ostatniej kwarcie walczył, aby jak najszybciej zbliżyć się do przeciwników. Anwil nie pozwalał jednak na zbyt wiele, ciągle utrzymując wysoki poziom w ofensywie. Po trójce Damiana Kuliga w końcówce Polski Cukier przegrywał tylko dziewięcioma punktami, ale to nie robiło wrażenia na gościach. Zespół z Włocławka wygrał ostatecznie 89:77 i po raz drugi z rzędu został mistrzem Polski!

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 77:89