Zapomniane hasło

Rejestracja

Prawdziwy dreszczowiec w Arenie Toruń! Polski Cukier wygrywa jednym punktem

12 marca 2019

W ostatni wtorek w toruńskiej Arenie kibice Polskiego Cukru Toruń przeżyli kolejne emocjonujące widowisko zakończone dramatyczną końcówką, na całe szczęście z "happy endem". Celny rzut za trzy punkty Karola Gruszeckiego w końcówce pozwolił Polskiemu Cukrowi Toruń pokonać TBV Start Lublin 87:86 w rozgrywanym awansem meczu XXVII kolejki Energa Basket Ligi. Spotkanie od samego początku było niezwykle wyrównane, początek dzięki akcjom Cheikha Mbodja należał jednak do gospodarzy, którzy mieli pięć punktów przewagi. TBV Start ciągle był jednak niezwykle blisko, a dobrze w ekipie trenera Davida Dedka radził sobie duet Mateusz Dziemba - Joe Thomasson. Po trafieniu Devonte Upsona lublinianie doprowadzili do remisu, ale rzut Bartosza Diduszki ustawił wynik po pierwszej kwarcie a 22:20. W drugiej kwarcie lublinianie zdobyli nawet minimalną przewagę po rzucie wolnym Antona Gaddeforsa. Chwilę później celnym rzutem odpowiedział Aaron Cel, przechwyt i dwa punkty zanotował Karol Gruszecki, ale to ciągle nie dawało bezpiecznego prowadzenia torunianom. Kolejne skuteczne rzuty Joe Thomassona i Jamesa Washingtona pozwoliły gościom prowadzić po pierwszej połowie 43:40.

W trzeciej kwarcie Start odjechał już nawet na siedem punktów po akcji 2+1 Thomassona. Trener Dejan Mihevc był zmuszony do obniżenia składu, a to przynosiło pozytywne rezultaty. Dzięki trójkom zespół z Torunia wciąż zmniejszał straty. Dobry fragment zanotował Karol Gruszecki, który sam zdobył siedem punktów z rzędu i doprowadził gospodarzy do remisu. Po zagraniu Damiana Kuliga to Polski Cukier był ponownie na prowadzeniu po 30 minutach 66:65. Czwarta część meczu był bardzo podobna i ciągle niezwykle wyrównana. Nawet gdy gospodarze uciekali na cztery punkty, to szybko zmniejszał to trójką np. Mateusz Dziemba. Rzuty wolne najpierw Szymańskiego, później Thomassona dały małą przewagę TBV Startowi na 40 sekund przed końcem, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Kluczową trójkę trafił Karol Gruszecki i to Polski Cukier zwyciężył 87:86! Bohater spotkania - Karol Gruszecki zdobył dla gospodarzy 21 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. W ekipie z Lublina wyróżniał się Joe Thomasson z 29 punktami.

Polski Cukier Toruń - TBV Start Lublin 87:86
Kwarty:
22:20, 18:23, 26:22, 21:21
Polski Cukier: Karol Gruszecki 21, Bartosz Diduszko 15, Cheikh Mbodj 15, Michael Umeh 10, Tomasz Śnieg 6, Aaron Cel 6, Damian Kulig 5, Robert Lowery 5, Krzysztof Sulima 2, Łukasz Wiśniewski 2.
TBV Start: Joe Thomasson 29, James Washington 18, Mateusz Dziemba 15, Devonte Upson 10, Marcin Dutkwicz 5, Anton Gaddefors 4, Kacper Borowski 3, Roman Szymański 1, Michael Gospodarek 1, Uros Mirković 0.