czw 05.09.2024 Sparing zamknięty
TOR
103 101
LUB
Wynikiem 103:101 zakończyła się pierwsza gra kontrola Arriva Polskiego Cukru Toruń, w której naszym przeciwnikiem był Polski Cukier Start Lublin. Po 10 dniach wspólnych treningów nadal widać gdzie potrzebne są usprawnienia i nad czym powinniśmy pracować w kolejnych tygodniach.

Spotkanie rozpoczęliśmy od celnych trójek po obu stronach parkietu. Pierwszą przewagę zdobyli goście wychodząc po 5 minutach na dwupunktowe prowadzenie 11:9, ale skuteczna gra w ataku Twardych Pierników pozwoliła na run 11:2 i po chwili było już 20:13, ale wtedy do głosu znowu doszli goście i na pierwszą regulaminową przerwę schodziliśmy przy stanie 20:22. Doskonale widać, że jesteśmy w trakcie docierania się składów i gry drużyn bo Start kontynuował natarcie i po chwili gry wyszli już nawet na 10 punktów przewagi (27:37), ale do końca pierwszej połowy wszystko wróciło praktycznie do status quo bo po 20 minutach gry bylo 46:47.

W drugiej połowie to koszykarze Arriva Polskiego Cukru uciekali, ale celne trójki drużyny z Lublina pozwalały na szybkie niwelowanie strat. W drugiej części trzeciej kwarty po serii przechwytów udało się zdobyć 11 punktów z rzędu gospodarzom, ale przed ostatnią przerwą wynik na tablicy był remisowy. Tak samo było po pierwszych pięciu minutach czwartej części gry. Dobre akcje w ataku i ograniczona obrona przez etap okresu przygotowawczego na którym się znajdujemy, pozwalały na skuteczną grę i zdobywanie punktów łatwiej niż zwykle w ligowych spotkaniach. Jeżeli chodzi o rozstrzygnięcie rezultatu to zdecydowały ostatnie minuty, które zamieniły się w mały pojedynek Myles - Lecomte. Ostatecznie to goście mieli posiadanie na zwycięstwo ale rzut rozgrywającego gości okazał sie niecelny. Po nim co prawda zostało jeszcze trochę czasu i piłka została wybita przez gospodarzy co dawało ostatnią szansę dla Polskiego Cukru Startu, ale nawet timeout i rozrysowanie akcji przez trenera Kamińskiego nie przyniosło pozytywnego rezultatu. Lecomte podał prosto w ręce Kunca i wybrzmiała ostatnia syrena tego sparingu.

-To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Dobrze było tak po prostu zagrać z chłopakami i się sprawdzić. Nie jesteśmy razem aż tak długo, więc dla nas to świetny sprawdzian zagrać przeciwko komuś innemu. Znaleźć się w tym meczowym środowisku i sprawdzić nad czym jeszcze musimy popracować. - podsumował po spotkaniu Michael Ertel. Zapytaliśmy go również o to jak będzie wyglądał kolejny okres dla drużyny. -Pracowaliśmy bardzo ciężko przez ten tydzień. Dowiedzieliśmy się w tym czasie co musimy poprawić i to bardzo dobrze bo właśnie to powinniśmy wyciągać z takich sparingów. Będziemy więc dalej pracować, zgrywać się bardziej i zaprezentować się lepiej już podczas następnego sparingu.