Popisowe zwycięstwo w Radomiu

636122968425826179

Zwycięstwo w Superpucharze Polski i dwa triumfy w Polskiej Lidze Koszykówki dawały Rosie Radom komfort i pozycje faworyta w starciu z Polskim Cukrem, lecz niespodziewanie dla wielu ekspertów to torunianie zdominowali przeciwnika i ostatecznie wygrali na trudnym terenie w Radomiu. I to niezwykle wysoko, bowiem aż 64:86!

Mimo że pierwsza akcja meczu należała do Darnella Jacksona, to później zdecydowanie lepiej radził sobie Polski Cukier – rzuty Jure Skificia, Łukasza Wiśniewskiego i Maksyma Sanduła pozwoliły podopiecznym Jacka Winnickiego prowadzić na początku meczu aż 16:5. Kolejne trafienie z dystansu Wiśniewskiego zwiększyło przewagę gości nawet do 18 punktów. Również początek drugiej kwarty należał do torunian – po rzutach wolnych Tomasza Śniega było 33:13. Problemy z faulami miał Michał Sokołowski, a swoje zdobycze punktowe powiększał Kyle Weaver. Dzięki trafieniu Bartosza Diduszki zespół trenera Jacka Winnickiego wygrywał po pierwszej połowie 44:25. Po 3 faule mieli do przerwy Sokołowski i Jackson, torunianie świetnie wyłączyli z gry duet Brazelton (3/10 z gry) – Bell (2/7). Cała Rosa do przerwy miała skuteczność z gry zaledwie 28 proc. Polski Cukier 52 proc., miał przewagę w zbiórkach (21:18) i tylko 4 straty.

55-45-4

Trzecia kwarta to moment odrabiania strat przez gospodarzy – m.in. dzięki akcjom Darnella Jacksona zbliżyli się na 11 punktów. Dość szybko reagowali jednak na to zawodnicy Polskiego Cukru i szybko opanowali sytuację – głównie po rzutach Kyle’a Weavera. Po 30 minutach rywalizacji goście mieli nadal 20 punktów przewagi. Ostatnia kwarta była bardzo spokojna w wykonaniu torunian – ich zwycięstwo nie było już zagrożone. W końcówce straty starał się nadrabiać jeszcze Filip Zegzuła, ale ostatecznie zespół trenera Winnickiego zwyciężył aż 86:64.

Zawodnikiem meczu był Bartosz Diduszko, który zdobył 17 punktów – podejmował same właściwe decyzje i był bardzo pewny w ataku (7/10 z gry). Z czystych pozycji nie chybiał Łukasz Wiśniewski (4/4 z dystansu), swoją przydatność potwierdził coraz lepiej zgrany z zespołem Kyle Weaver (16 punktów).