Wielki rzut Obiego Trottera na zwycięstwo w Lublinie!

16 kwietnia 2017

W Lublinie, Twarde Pierniki zafundowały swoimi kibicom kolejny dreszczowiec. W Wielką Sobotę podpopieczni Jacka Winnickiego byli już w wielkich opałach, lecz ostatecznie dzięki dobrej obronie i skutecznej grze w końcówce sięgneli po dwa punkty, wygrywając 72:69. Rzut na wagę zwycięstwa oddał Obie Trotter! Lublinianie imponowali na początku spotkania. M.in. dzięki akcjom Nicka Kellogga prowadzili już nawet 12:7. Trójka Pawła Kowalskiego ustawiła wynik spotkania po 10 minutach na 23:15. Kyle Weaver, Obie Trotter i Jure Skifić – to głównie dzięki tym zawodnikom Polski Cukier odrabiał powoli straty. Ostatecznie dzięki akcji Krzysztofa Sulimy Twarde Pierniki przegrywały po pierwszej połowie zaledwie punktem.

W trzeciej kwarcie dzięki kolejnym trafieniom Skificia i Sulimy torunianie doprowadzili do remisu. Prowadzenie dał tej ekipie Tomasz Śnieg. Później zespołowi trenera Jacka Winnickiego udawało się powiększać tę przewagę. W końcówce zmniejszył ją jeszcze Mateusz Dziemba, przez co goście wygrywali tylko punktem po 30 minutach gry. Mecz był cały czas zacięty. Jeszcze na 40 sekund przed końcem to TBV Start prowadził trzema punktami, ale później nastąpił show Obiego Trottera. Amerykanin nie dość, że doprowadził do wyrównania, to w ostatniej akcji jego trójka zapewniła Polskiemu Cukrowi zwycięstwo. Obie Trotter zdobył w tym spotkaniu 20 punktów, cztery zbiórki i trzy asysty. 15 punktów i sześć zbiórek dołożył Kyle Weaver. W ekipie gospodarzy najlepszy był Nick Kellogg z 20 punktami, pięcioma zbiórkami i trzema asystami.

TBV Start Lublin - Polski Cukier Toruń 69:72 (23:15, 15:22, 16:18, 15:17)
Start: Nick Kellogg 20, Jason Boone 15, Stefan Balmazović 11, Mateusz Dziemba 9, Doug Wiggins 8, Paweł Kowalski 3, Łukasz Bonarek 2, Jarosław Trojan 1, Jakub Dłoniak 0, Bartosz Ciechociński 0.
Polski Cukier: Obie Trotter 20, Kyle Weaver 15, Krzysztof Sulima 12, Tomasz Śnieg 8, Jure Skific 7, Aleks Perka 5, Cheikh Mbodj 3, Bartosz Diduszko 2, Maksym Sandul 0, Łukasz Wiśniewski 0.