Zapomniane hasło

Rejestracja

Zaprzepaszczone szanse. Bolesna porażka z Wilkami

13 marca 2017

Przed niedzielny spotkaniem z drużyną ze Szczecina, Twarde Pierniki zapowiadały walkę oraz determinacje w walce o niezwykle ważne zwycięstwo. Dzięki niej mieli znów wrócić na zwycięski szlak i przerwać ostatnią passę niepowodzeń. Szansa na przełamanie jednak do najłatwiejszych nie należała. KING Szczecin to w tym sezonie bardzo nieobliczalny zespół, który wciąż liczy się w walce o jak najlepsze miejsce przed rundą Play Off. Ostatnio w drużynie trenera Łukomskiego dokonano kolejny kortekt w składzie, co musiało zadziałać mobilizująco na resztę drużyny. Spodziewaliśmy się więc zaciętego spootkania w którym trochę lepiej w ten mecz weszli szczecinianie. Szybko odpowiedział jednak Polski Cukier głównie dzięki Tomaszowi Śniegowi i Maksymowi Sandulowi, dzięki temu torunianie szybko przejęli kontrolę  i prowadzili nawet 11:7. W Kingu świetnie radził sobie Marcin Dutkiewicz, a sporo dobrego nie tylko na tablicach dokładał też Zach Robbins. Gospodarze odpowiadali szybkimi atakami i ostatecznie m.in. dzięki Kyle’owi Weaverowi Polski Cukier wygrywał po 10 minutach 18:17. Drugą kwartę od serii 8:0 rozpoczął zespół trenera Marka Łukomskiego - po trójce Roberta Skibniewskiego było więc 25:18. To pozwalało gościom na długie kontrolowanie sytuacji. Dopiero późniejsza seria sześciu punktów z rzędu Krzysztofa Sulimy pozwoliła torunianom na odzyskanie prowadzenia. Dzięki Aleksandrowi Perce gospodarze wygrywali po pierwszej połowie 38:37.

W początkowej fazie trzeciej kwarty trójka Russella Robinsona doprowadziła do wyrównania. Później Polski Cukier odzyskiwał prowadzenie dzięki Jure Skificiowi i Krzysztofowi Sulimie, ale następne trafienia Pawła Kikowskiego oraz Zacha Robbinsa dawały gościom pięć punktów przewagi. Torunianie ponownie to odrobili i po rzucie wolnym Łukasza Wiśniewskiego znowu byli trochę lepsi. Jednak trójka Jakuba Garbacza ustawiła wynik spotkania po 30 minutach na 59:58 dla gości. Nikt nie spodziewał się jednak tego, co wydarzyło się w ostatniej kwarcie. Gospodarze mieli ogromne problemy w ataku, a szczecinianie - głównie dzięki trójkom Michała Nowakowskiego i Roberta Skibniewskiego świetnie to wykorzystali. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się wynikiem aż 28:7 dla gości, a King wygrał całe spotkanie 87:65. Najlepszym graczem gości był Michał Nowakowski, który zanotował 16 punktów, dziewięć zbiórek i trzy asysty. 14 punktów dodał do tego Marcin Dutkiewicz. Po 12 punktów dla gospodarzy zdobyli Krzysztof Sulima i Kyle Weaver.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 65:87 (18:17, 20:20, 20:22, 7:28)
Polski Cukier: Krzysztof Sulima 12, Kyle Weaver 12, Aleksander Perka 9, Obie Trotter 7, Łukasz Wiśniewski 7, Bartosz Diduszko 6, Jure Skifić 6, Tomasz Śnieg 4, Maksym Sandul 2.
King: Michał Nowakowski 16, Marcin Dutkiewicz 14, Jakub Garbacz 12, Russell Robinson 11, Robert Skibniewski 9, Paweł Kikowski 8, Zach Robbins 8, Maciej Majcherek 4, Zane Knowles 4, Szymon Łukasiak 2.