Zapomniane hasło

Rejestracja

Bolesna przegrana w Lublinie

15 marca 2023

Wynikiem 104:83 zakończył się zaległy mecz z 13. kolejki Energa Basket Ligi pomiędzy Polskim Cukrem Startem Lublin a Arriva Twardymi Piernikami Toruń.

Początek spotkania nie zwiastował tak spokojnej wygranej gospodarzy. Po niespełna 5 minutach gry Arriva Twarde Pierniki zbudowały sobie ośmiopunktową przewagę za sprawą punktów Dallasa Waltona oraz celnych rzutów z dystansu Sterlinga Gibbsa. Zmiany na boisku w drużynie gospodarzy i szybkie usprawnienia w obronie oraz narzucenie swojego tempa w ataku pozwoliło im na szybkie wyrównanie stanu. Ostatecznie po pierwszej kwarcie i celnej trójce Mateusza Dziemby było już nawet +5 dla lublinian. Wynik na 24:21 w pierwszej kwarcie ustalił Kacper Gordon. Kolejne dziesięć minut rozpoczęło się dla nas dobrze, ale gospodarze weszli w rytm i szybko rozrzucając piłkę po obwodzie wykorzystywali błędy przy przekazaniach - celne trójki zaliczyli Smith oraz Dziemba i było +6 dla gospodarzy. Koszykarze Arriva Twardych Pierników próbowali gonić, ale niecelne rzuty z dystansu nie pozwalały na zmniejszanie przewagi. Ostatecznie po serii rzutów wolnych z jednej i drugiej strony na przerwę schodziliśmy przy stanie 52:45 i wydawało się, że w drugiej połowie będzie jeszcze dużo walki.

Po przerwie grę od szybkiej trójki rozpoczął Gibbs, ale po przeciwnej stronie punktowali Smith oraz DeVoe. Ostatni raz dwa posiadania straty torunianie mieli po celnym rzucie z wyskoku Taylera Personsa. Potem gospodarze rozpoczęli budowanie przewagi - trafiali Devoe oraz Melvin z dystansu i było już 60:50. Po celnym rzucie Klavsa Cavarsa w połowie trzeciej kwarty Lublin zbudował 11 punktów przewagi i było jasne, że będzie coraz ciężej gonić. Niestety po chwili zrobiło się jeszcze ciężej bo piłka rzucana z dystansu nie znajdowała drogi do kosza gospodarzy i po kolejnych punktach Cavarsa oraz Smitha było już -16. Ostatecznie na przerwę gospodarze zeszli przy wyniku 80:63 bo w końcówce punkty zdobył jeszcze Bartłomiej Pelczar. Dobra postawa gospodarzy w obronie i szybki atak w trzeciej kwarcie - przełożyły się również jeden do jednego w ostatniej części gry. W ostatnich dziesięciu minutach nie udało się odrobić straty, chociaż nadal dobrze punktował Gibbs, trafiał też Kenić oraz Persons. Ostatnie punkty w tym spotkaniu zdobywali Walda z rzutu wolnego oraz Gibbs trafiając swoją szóstą trójkę. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną gospodarzy 104:83.

Polski Cukier Start Lublin - Arriva Twarde Pierniki Toruń 104:83 (24:21 | 28:24 | 28:18 | 24:20)