Zapomniane hasło

Rejestracja

Wicemistrzowie za mocni

11 marca 2023

Wynikiem 84:88 zakończył się mecz pomiędzy Arrivą Twardymi Piernikami Toruń a Legią Warszawa.

Goście rozpoczęli spotkanie w szybkim tempie - w pierwszych minutach punktowało czterech zawodników z pierwszej piątki - Travis Leslie, Dariusz Wyka, Billy Garrett oraz Kyle Vinales. Po stronie Arriva Twardych Pierników wynik otworzył Tayler Persons za dwa, a po dłuższej chwili swoje oczka dorzucił Dallas Walton. Dobre pierwsze minuty w ataku oraz szczelna obrona drużyny ze stolicy - nie pozwoliły na skuteczne dotrzymanie kroku, ale w drugiej połowie pierwszej kwarty dopasowanie do tempa gry skutkowało skutecznymi akcjami i zbliżaniem się do przeciwnika. Punkty na wagę pierwszego prowadzenia w meczu trafił Stefan Kenić, ale już po chwili zza łuku odpowiedział Vinales. Dobra seria Dallasa, który zdobył kolejne 8 punktów dała nam prowadzenie na koniec pierwszych dziesięciu minut 23:20. Był to też sygnał do ataku i po przerwie udało się odskoczyć nawet na 9 punktów, co zmusiło trenera Kamińskiego do wykorzystania przerwy na żądanie. Dobrze nastawiona Legia po przerwie wróciła do swojej gry, punktowali rezerwowi - Aric Holman, Janis Berzins oraz Grzegorz Kamiński. Dwie celne trójki tego ostatniego - pozwoliły "Wojskowym" na ponowne objęcie prowadzenia, którego nie oddali już do końca pierwszej połowy. Mimo iż Twarde Pierniki próbowały gonić to po dobrym rozrzucaniu piłki na obwód punktowali Garrett oraz Kulka i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 41:51.

Na parkiet wróciliśmy bojowo nastawieni, ale rozregulowany celownik Sterlinga Gibbsa, nie pozwolił na zbliżenie się do drużyny aktualnych wicemistrzów Polski - po czterech minutach pierwszej połowy było 43:57 i było to najwyższe prowadzenie gości. W tym momencie Walton popisał się pięknym wsadem po podaniu Gibbsa, błąd kroków zrobił Vinales, a Kenić wykończył akcję punktami. Przy prowadzeniu Legii dziesięcioma punktami sędziowie orzekli niesportowy faul po weryfikacji Kamińskiego - dwa celne rzuty Waltona, potem blok na Garrett'cie w obronie i celny lay-up pozwoliły zbliżyć się na 6 punktów. Znowu jednak dało o sobie znać doświadczenie Vinalesa, który najpierw zdobył 4 punkty z rzędu, a potem podał do Berzinsa, który trafił za trzy. Przewaga Legii wzrosła do 13 punktów, ale w tym momencie na boisko wrócił Gibbs, który tym razem nie zamierzał się mylić z dystansu. Swoje rzuty trafiali także Persons oraz Aaron Cel, który trafił w końcówce trzeciej kwarty - na ostatnią przerwę schodziliśmy przy stanie 60:66. Kolejny dobry początek parzystej kwarty pozwolił na zmniejszenie przewagi Legii bardzo szybko - już po trzech minutach było 67:68, a ważne punkty dorzucił Kacper Gordon. Legia zacisnęła jednak szyki w obronie, a ich skuteczna gra w ataku pozwoliła na kolejną ucieczkę. Gonić próbowali Kenić oraz Gibbs - po ich rzutach znowu udało się odrobić część strat i było 77:80, ale czasu pozostowało bardzo mało. Vinales skutecznie to wykorzystał i trafił z linii. Po chwili jednak sfaulował w obronie Gibbsa przy rzucie za trzy - Sterling wykorzystał dwa wolne i znowu było tylko -3. Niestety po niecelnym rzucie Vinalesa piłkę zebrał Holman i przy drugiej próbie Kyle już się nie pomylił. Ostatnia szansa pojawiła się na 20 sekund do końca bo znowu przy rzucie dystansowym faulowany był Gibbs, który tym razem trafił wszystkie trzy wolne. Było 82:84 i pozostwało ponad 20 sekund do końca - wszystkie opcje rozstrzygnięcia były jeszcze możliwe, ale Legioniści nie pomylili się z linii rzutów wolnych. Arriva Twardym Piernikom zabrakło już czasu na odrobienie strat przy celnych rzutach wolnych i ostateczny wynik to 84:88.

Arriva Twarde Pierniki Toruń - Legia Warszawa 84:88 (23:20 | 18:31 | 19:15 | 24:22)