Druga wygrana w sezonie!

12 grudnia 2022

Twarde Pierniki przełamały niemoc na własnym parkiecie i odrabiając osiemnaście punktów straty - wyszarpały zwycięstwo w meczu z PGE Spójnią Stargard. Mecz skończył się wynikiem 92:88.

Rozpoczęło się podobnie jak zawsze - gościom bardzo szybko udało się zbudować przewagę i już po trzech minutach i przy stanie 4:10 trener Mitrović brał pierwszy czas, żeby zareagować. Zmiana obrony jednak niewiele dała - PGE Spójnia wykorzystywała wolne rogi boiska i trafiała za trzy, co pozwoliło skutecznie kontrolować grę i powiększać przewagę. Chętnie opisalibyśmy co wydarzyło się na początku drugiej kwarty, ale tę akcję trzeba zobaczyć, więc po prostu wstawimy tu wideo:

Po tej akcji nastąpiła lekka poprawa gry ze strony Twardych Pierników w ataku. Trafiali Cel, Pušica oraz Gordon. W pierwszych trzech minutach udało się odrobić kilka punktów, ale przewaga stargardzian nadal była dwucyfrowa. Wreszcie w końcówce drugiej kwarty udało się zmniejszyć ją do 9 punktów po celnych rzutach wolnych Bartosza Diduszko. W końcówce trójkę trafił jeszcze Karol Gruszecki dla PGE Spójni, a drugą kwartę zakończył Sterling Gibbs punktując lay-upem i na przerwę schodziliśmy przy stanie 44:54.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którym znowu udało się odskoczyć o kilka oczek. Po wspólnych wysiłkach duetu Fortson-Benson, przewaga drużyny Sebastiana Machowskiego wyniosła rekordowe 18 punktów. Wtedy odpowiedział Pušica zza łuku, ale Gruszecki nie pozostał dłużny i na 13 minut i 24 sekundy do końca było 55:73. Czasu pozostało więc w sam raz na prawdziwą rockową balladę, którą zagrały Twarde Pierniki na parkiecie Areny Toruń. Sygnał do ataku dał celnym wsadem Szymon Janczak. Potem kolejno: Vasilije nie pomylił się z linii rzucając trzy razy, Kacper Gordon trafił za trzy, Stefan Kenić trafił z wyskoku z faulem oraz trafił rzut wolny, Kacper wykorzystał jeden rzut po przekroczeniu limitu fauli przez PGE Spójnię, a w końcówce po zbiórce w ataku faulowany był jeszcze raz Vasa, który znowu nie pomylił się z linii. Jedynym fałszywym akordem w tym preludium do czwartej kwarty była trójka równo z syreną Pawła Kikowskiego. Przewaga gości stopniała jednak do 7 punktów przed decydującymi dziesięcioma minutami. Właściwe granie w tej balladzie znowu rozpoczął Janczak celnym dunkiem, potem popisał się świetnym lay-upem z obejściem, a gdy Vasa trafił szaloną trójkę z ósmego metra - było wiadomo, że o rezultacie rozstrzygnie ostatnie 8 minut bo udało się odrobić całą 18-punktową stratę. Po chwili to Twarde Pierniki były na prowadzeniu po rzucie Joey'a Brunka. W trochę ponad 7 minut gry udało się więc wykręcić serię 23:3. Od tego momentu w tym utworze do głosu doszła sekcja dęta i na toruńskim parkiecie zobaczyliśmy najlepszą koszykówkę. Prowadzenie zmieniło się dwa razy. Fortson próbował penetrować i robił to na tyle skutecznie, że stawał na linii rzutów wolnych. Po drugiej stronie świetnie końcówkę dźwignął za to Sterling Gibbs, który trafił z dystansu, a chwilę później dołożył punkt z wolnego. Po drugiej stronie parkietu błąd popełnił Benson, Fortson sfaulował Gibbsa i piłkę z boku na zwycięstwo dostały Twarde Pierniki - nie był to jednak koniec nerwów i emocji. Przy próbie wyprowadzenia piłki do gry nikomu nie udało się wypracować pozycji i Bartek Diduszko popełnił błąd 5 sekund. Czas wziął wtedy Sebastian Machowski jednak po powrocie do gry na polu ataku, Brody Clarke wystawił nogę za boisko i było jasne, że goście będą musieli faulować. Piłkę znowu dostał Gibbs, który wykorzystał dwa rzuty wolne i w ten sposób Twarde Pierniki odniosły drugie zwycięstwo w stosunku 92:88.

-W drugiej połowie dobrą obroną wróciliśmy do meczu. W ataku wpadło trochę szalonych rzutów ale to też jest ważne w koszykówce. Myślę, że jesteśmy gotowi, pokazaliśmy, że potrafimy i udowodniliśmy przede wszystkim sobie i liczymy, że w kolejnym meczu też damy z siebie wszystko i wygramy w Dąbrowie Górniczej. - na gorąco po meczu powiedział Szymon Janczak.

Twarde Pierniki Toruń - PGE Spójnia Stargard 92:88 (16:31 | 28:23 | 25:22 | 23:12)