Wilki lepsze na toruńskim parkiecie

25 listopada 2022

Wynikiem 81:73 dla gości zakończył się wczorajszy mecz w Arenie Toruń. Drużyna Kinga Szecin okazała się lepsza w końcówce co pozwoliło im wywieźć cenne punkty z Torunia.

Kolejny raz w tym sezonie Twarde Pierniki nie miały łatwego wejścia w mecz. Pierwsze punkty z gry zdobyte przez gospodarzy dopiero po 6 minutach pozwoliły na budowę zaliczki drużynie Kinga. Kontrola strefy podkoszowej w obronie i duża nieskuteczność gości z dystansu z kolei spowodowała, że zaliczka ta była minimalna, a pierwsze minuty tego spotkania nie były atrakcyjne koszykarsko. W końcówce pierwszej kwarty lepsza gra w ataku Vasilije Pusicy i Joey'a Brunka pozwoliły wyrównać stan punktowy i na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy stanie 14:14. W drugiej to gospodarze przejęli pałeczkę i po dobrych akcjach Serba w połowie tej części gry Twarde Pierniki wypracowały sobie dość wysoką przewagę - po pięciu minutach gry było 31:22 dla drużyny z Torunia. Inteligentna gra gości szybko jednak doprowadziła do serii 0:9 i po chwili było już po 31. Gdy na kilka sekund do końca sfaulowany przy rzucie za trzy został Sterling Gibbs, wydawało się, że to Twarde Pierniki do szatni zejdą z prowadzeniem. Dobrą i szybką akcją popisał się jednak nasz były zawodnik - James Eads, który trafił z połowy równo z syreną i po 20 minutach było 38:40.

Po przerwie niewiele się zmieniło - goście nadal mieli problem z trafianiem z dystansu, a Twarde Pierniki często musiały kończyć akcje wymuszonymi rzutami w końcówkach akcji. Status quo został utrzymany również i w połowie tej kwarty bo po 5 minutach gry i celnym lay-upie Bartosza Diduszko było po 48. Przebieg końcówki trzeciej kwarty był bardzo podobny do drugiej - Aaron Cel stanął na linii i wyprowadził Twarde Pierniki na jednopunktowe prowadzenie, jednak ostatnią akcję rozgrywali goście. Tym razem wjazd na kosz wykonał Filip Matczak i na ostatnią przerwę Wilki schodziły z jednopunktowym prowadzeniem 57:58. Szczęście torunian wyczerpało się jednak na początku czwartej kwarty. Celna trójka z zera Kacpra Gordona wyprowadziła jeszcze gospodarzy na prowadzenie 63:60, ale potrwało to tylko chwile. Dobre akcje Matczaka i Phila Fayne'a pozwoliły objąć prowadzenie gościom, a kolejna sekwencja, w której nieskuteczni byli Pusica, Brunk i Gibbs pozwoliła na odjazd drużynie trenera Miłoszewskiego. Seria 12:0 definitywnie ustawiła grę i goście skupili się na kontrolowaniu meczu w końcówce. Z tego zadania świetnie wywiązali się Andrzej Mazurczak, Filip Matczak i Phil Fayne, który zszedł z boiska z urazem odniesionym w stykowej akcji. Ostatecznie z linii wolnych wynik ustalił Filip Matczak.

Twarde Pierniki - King Szczecin 73:81 (14:14 | 24:26 | 19:18 | 16:23)