Derby nie dla nas

18 listopada 2022

Derby województwa Kujawsko-Pomorskiego niestety nie dla nas. Drużyna Anwilu Włocławek wygrała mecz 84:74.

Granie z Anwilem nam ostatnio nie leży. Mimo iż statystyka jest chwilowo po stronie sąsiadów, nie zmienia to faktu, że drużyna pokazała pazur i walczyła do końca. Obiecujemy też, że będziemy walczyć o to by odwrócić niekorzystną passę i zrewanżować się przy najbliższej możliwej okazji. Odnotujmy jeszcze, że przed toruńską publicznością zadebiutowali Sterling Gibbs oraz Vasilije Pusica, którzy czwartkowy mecz mogą zaliczyć do całkiem udanych. Vasa pokazał się z dobrej strony i pokładamy duże nadzieję w jego kolejnych występach. Widać jeszcze brak rytmu meczowego, ale będzie tylko lepiej. Sterling dał już drużynie to co jest jej potrzebne - punkty i asysty. Dwójka naszych nowych zawonodników potrzebuje trochę zgrania i automatyzmów nad czym będziemy pracować przed kolejnymi meczami.

Spotkanie dobrze rozpoczęli goście trafiając z czystych pozycji zza łuku, co szybko pozwoliło im zbudować przewagę. Po trzeciej trójce Anwilu szybko zareagował trener Mitrović i poprosił o pierwszy czas. Zaraz po czasie trójkę dorzucił jednak Lee Moore i przewaga gości była już dwucyfrowa. W połowie kwarty było 7:17, ale wtedy, stosując slang naszych przyjaciół z Motoareny, Twarde Pierniki znalazły odpowiednie przełożenie i kolejne pięć minut udało się wygrać 15:2 odrabiając wszystkie starty. Duża w tym zasługa Sterlinga, który trafił trzy trójki. Po krótkiej przerwie Anwil zacieśnił jednak szyki obronne i zaczął pchać piłkę pod kosz. Otworzyło to dodatkowe pozycje na obwodzie, a dobra skuteczność Michała Nowakowskiego i Kamila Łączyńskiego znowu pozwoliła zbudować przewagę gościom. Pierwsze punkty w tej kwarcie zdobył Vasilije, ale w końcówce kwarty pozwoliło to tylko na zniwelowanie przewagi Anwilu do 13 punktów. Do szatni na długą przerwę schodziliśmy przy stanie 35:48.

Drugą połowę rozpoczęliśmy "z buta" i gdy na zegarze pozostwało 16,5 minuty gry, mieliśmy tylko 5 punktów straty. Przestój Anwilu po chwili jednak się skończył, po celnej trójce Lee Moore'a na tablicy znowu było +10 dla gości. To jednak zadziałało jak czerwona płachta na byka na Sterlinga Gibbsa, Wojtka Tomaszewskiego i Stefana Kenicia - serb w końcówce trzeciej kwarty zdobył 5 punktów z rzędu co pozwoliło zniwelować straty do czterech punktów. Przed ostatnią częścią gry Anwil prowadził 61:57. Nie potrwało to jednak długo - seria 6:0 Twardych Pierników zakończyła kolejną pogoń za wynikiem i wyjście na prowadzenie po celnych rzutach wolnych Wojtka Tomaszewskiego. Wszystko miało się więc rozegrać w ostatnich 8 minutach. Tutaj jednak przewaga zgrania włocławian zadecydowała. Straty zaliczył Vasa, niecelnie rzucał Sterling Gibbs, a w kluczowym momencie Aaronowi Celowi został gwizdnięty faul w ataku, który był dość kontrowersyjny. Skuteczne akcje Phila Greene'a i Josipa Sobina pozwoliły powiększyć przewagę gościom i kontrolować wynik. Ostatecznie wynik na 74:84 ustalił Sterling trafiając lay-up.

Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 74:84 (22:19 | 13:29 | 22:13 | 17:23)