Czwarta przegrana...

14 października 2022

Nie jest to dla nas łatwy początek sezonu. Tym razem przegraliśmy z Enea Zastalem BC Zielona Góra.

Mecz na początku był wyrównany, a wynik długo oscylował w okolicach remisu. Po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy wyników było 22:24. Po pierwszej przerwie kolejne pięc minut wyglądało podobnie. Swoje akcje trafiali Aaron Cel, Jordan Burns czy Kacper Gordon. Przy stanie 33:35 nastąpiło jednak trzęsienie ziemi, które trudno opisać. W ciągu kolejnych 5 minut nie zdobyliśmy ani jednego punktu, a w tym czasie proste ataki po stronie gości przyniosły im ich aż dwadzieścia. Na długą przerwę schodziliśmy przy stanie 33:55 i nic nie zwiastowało odmiany wyniku.

Po przerwie podejmowaliśmy próby gonienia, jednak podobnie jak w drugim meczu z Suzuki Arką, gdy tylko udawało się zniwelować kilka punktów przewagi - szybki atak i celne trójki pozwalały gościom odskakiwać. Na ostatnią przerwę zeszliśmy przy stanie 54:69. Ostatnią kwartę wygrali jednak goście i ostatecznie na tablicy pod koniec meczu widniał wynik 72:89.

Twarde Pierniki Toruń - Enea Zastal BC Zielona Góra 72:89 (22:24 | 11:31 | 21:14 | 18:20)