Trzecia przegrana

10 października 2022

Drużyna BM Stali Ostrów Wielkopolski wygrała trzeci mecz ligowy, a czwarty w ogóle, z rzędu na wyjeździe. Ostrowianie bardzo mocno rozpoczęli sezon i wyrastają na jednego a faworytów ligi. Dla nas niestety była to trzecia porażka, ale duża szansa na rehabilitację już w najbliższy czwartek.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Dopiero w 6 minucie kilkupunktową przewagę udało się zbudować gościom, ale kolejne dwie akcje pozwoliły się zbliżyć Twardym Piernikom na dwa punkty. W końcówce pierwszej kwarty zespół BM Stali trafiał jednak celnie zza łuku i udało im się zwiększyć prowadzenie nawet do 10 oczek, ale celny rzut równo z syreną Kacpra Gordona za trzy pozwolił na jej zmniejszenie do trzech punktów. Mimo to w pierwszej kwarcie straciliśmy aż 30 punktów i wróżyło to wysoki wynik. Dwie pierwsze minuty drugiej kwarty to czas odrabiania strat i doprowadzenie do wyniku 31:33, kiedy to trener Andrzej Urban poprosił o czas. Dało to chwilę oddechu jego zawodnikom i poprawki w obronie. Po kolejnych minutach gry i celnych dwóch na trzy wolne Jakuba Garbacza oraz wsadzie Nemanji Djurisicia, goście mieli dwucyfrową przewagę. Celne trójki w końcówce tej kwarty zaliczyli jeszcze Damian Kulig, Ojars Sillins, a po stronie gospodarzy Kacper Gordon i na przerwę schodziliśmy przy stanie 42:58.

W drugiej połowie próby otworzenia się zaliczał Marcus Burk, który trafił najpierw za trzy, a chwilę później dołożył jeszcze trójkę z faulem i pewnie wykonanym rzutem osobistym, ale goście nadal prowadzili jedenastoma punktami. Do końca trzeciej kwarty nie udało się zmniejszyć tej przewagi poniżej 10 punktów, a w końcówce po rzucie Garbacza znowu było -16. Ostatni rzut w tej części gry oddawał jednak Bartosz Diduszko, który trafił zza łuku i na ostatniej przerwie tablica pokazywała 59:72. Czwartą kwartę rozpoczęliśmy od zrywu w ataku oraz dobrej gry w obronie co pozwoliło na konsekwentne odrabianie strat. Pierwszą pięć minut wygraliśmy 15 do 5 i po celnej trójce Stefana Kenicia traciliśmy już tylko trzy punkty do drużyny gości. BM Stal jednak nie odpuściła i nie dała sobie wyrwać prowadzenia - znowu skuteczny był Jakub Garbacz, a Damian Kulig świetnie grał pod koszem. Dało to oddech i pewność gościom, którzy znowu odskoczyli na dwucyfrową przewagę i nie oddali jej do końca. Wynik meczu ustalił zasługujący na wyróżnienie w tym meczu Adonis Thomas, który był podstawą napędzania ataku drużyny z Ostrowa - zebrał aż 6 piłek na atakowanej tablicy, co pozwalało na dużą liczbę ponowień akcji. Ostatecznie wynik spotkania to 82:95.

Twarde Pierniki Toruń - BM Stal Ostrów Wielkopolski 82:95 (23:30 | 19:28 | 17:14 | 23:23)