Wielkie emocje z dogrywką

27 marca 2022

Przy pełnych trybunach Hali Mistrzów Twarde Pierniki zmierzyły się z miejscowym Anwilem w derbowym spotkaniu we Włocławku. Wielkie emocje na parkiecie dały kibicom niezapomniane wrażenia. W bardzo wyrównanym pojedynku dopiero dogrywka dała gospodarzom zwycięstwo.

Początek spotkania należał do Twardych Pierników. Dzięki punktom Bartosza Diduszko i z kontry Aarona Cela torunianie rozpoczęli mecz od prowadzenia 4:0. Szybką odpowiedź dały Rottweillery i wyszły na prowadzenie 8:6, dzięki akcjom Jonaha Mathewsa, Jamesa Bella i Luke'a Petraska. Kolejne serie celnych rzutów dały obu drużynom wyrównany wynik. Prym na parkiecie wiódł Aaron Cel, trafiając kolejny rzut z dystansu. Błędy gospodarzy w ofensywie i niezwykła skuteczność podopiecznych Ivicy Skleina dawała coraz większą przewagę. Niestety w kolejnych akcjach zaczęły pojawiać się błędy w drużynie gości, co wykorzystali włocławianie. Jahenns Manigat w ostatnich minutach wywalczył cenne 5 punktów, co pozwoliło zakończyć pierwszą kwartę z sześcioma punktami przewagi nad drużyną gospodarzy.

Kolejne dziesięć minut gry od celnego rzutu spod kosza rozpoczął Daniel Amigo. Jednak szybką odpowiedź dali Žiga Dimec i Jonah Methews. Ten drugi dzięki cennej trójce zmniejszył stratę Anwilu do zaledwie jednego „oczka”. Minimalną przewagę zaczął powiększać Roko Rogić, jednak szybka i efektowna kontra Jamesa Bell'a ponownie wpłynęła na wyrównanie wyniku. Kolejne serie strat po obu stronach parkietu nie dały punktów żadnemu z zespołów przez kolejne ponad dwie minuty. Na chwilę na prowadzenie wyszli wrocławianie, jednak skuteczny wsad Szymona Janczaka, rzuty osobiste Rogo Rogicicia i ponownie skuteczna akcja toruńskiego środkowego dały Twardym Piernikom 5-cio punktowe prowadzenie. Końcówka była bardzo zacięta, ale druga kwarta zakończyła się ostatecznie wynikiem 33:37 dla podopiecznych Ivicy Skelina.

Trzecią kwartę z przytupem rozpoczęły Rottweilerry. Skuteczne akcje Žiga Dimec'a, Jonaha Mathewsa i Luke Petraska dały ponowne prowadzenie. Na intensywne kontry odpowiedzieli Roko Rogić i Aaron Cel, w tym trójka z dystansu toruńskiego kapitana dała remis 44:44 po niemal czterech minutach tej kwarty. Cenny rzut z dystansu Jahennsa Manigata pozwolił na ponowną przewagę. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy zanotowali serię 13:0. Trener gości był zmuszony do przerwania tej złej passy i wziął czas na żądanie. Po przerwie niemoc torunian przełamał Daniel Amigo. Kwartę zamknął celną „trójką” Bartosz Diduszko i torunianie mieli tylko czteropunktową stratą.

W ostatniej części spotkania Twarde Pierniki udowadniały, że potrafią walczyć do końca. Najpierw Daniel Amigo zmniejszył przewagę Anwilu do dwóch „oczek”. Później ponownie zaczęły się pojawiać problemy z kontrą u gości, jednak mocno walczyli w hali pełnej włocławskich kibiców. Cenny rzut z dystansu Rogo Rogicicia i spod kosza Daniela Amigo pozwoliły Twardym Piernikom zbliżyć się do rywala. Dodatkowo cenna „trójka” Bartosza Diduszko zmniejszyła przewagę zaledwie do trzech "oczek". Kolejna akcja 2+1 w wykonaniu Jamesa Eadsa III oraz rzut Aarona Cela dały kolejny remis 70:70. Następnie na prowadzenie Twardych Pierników wyprowadził Bartosz Diduszko trafiając dwa rzuty osobiste. Ostatecznie niezwykle emocjonująca końcówka dowiodła obie drużyny do dogrywki.

Pierwsze punktu w doliczonym czasie gry trafiły do podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza. Jednak szybką odpowiedź dał Bartosz Diduszko i Aaron Cel. Gospodarze ponownie zaczęli odrabiać straty. Dreszczowiec we włocławskiej hali zakończył się ostatecznie zwycięstwem Anwilu.

Najlepszymi zawodnikami Twardych Pierników byli Aaron Cel z 20 punktami i 7 zbiórkami, Bartosz Diduszko z double-double (14 pkt + 13 zb) i Roko Rogić bliski triple-double (10 pkt + 10 zb + 9 as).

Kolejne zmagania Twardych Pierników za tydzień z liderem tabeli - Grupą Sierleccy Czarni Słupsk. Mecz w Arenie Toruń odbędzie się 3 kwietnia (w niedzielę) o godz. 17:30. Warto obejrzeć mecz na żywo i wspierać toruńską drużynę w ważnym pojedynku. Bilety na to spotkanie będą dostępne do zakupu od najbliższego poniedziałku.

Anwil Włocławek – Twarde Pierniki Toruń 84:78 (18:24 | 15:13 | 26:18 | 14:18 | 11:5)

Anwil: Jonah Mathews 20, Luke Petrasek 14, James Bell 14, Kyndall Dykes 14, Žiga Dimec 10, Michał Nowakowski 8, Kamil Łączyński 2, Szymon Szewczyk 2, Maciej Bojanowski 0, Sebastian Kowalczyk 0, Alex Olesinski, Marcin Woroniecki – nie zagrali.

Twarde Pierniki: Aaron Cel 20, Bartosz Diduszko 14, Daniel Amigo 14, Roko Rogić 10, James Eads III 8, Jahenns Manigat 8, Szymon Janczak 4, Michał Kołodziej 0, Michał Samsonowicz 0, Paweł Sowiński, Ignacy Grochowski – nie zagrali.