Zapomniane hasło

Rejestracja

Trzynaście zwycięstw na koncie Twardych Pierników

22 stycznia 2022

Początek gry był wyrównany i obie drużyny szły cios za cios. Jednak w kolejnych minutach m.in. po skutecznych rzutach z dystansu drużyna pod wodzą Marka Łukomskiego odskoczyła Twardym Piernikom nawet do 9-ciu oczek przewagi. Skuteczna gra pod koszem Daniela Amigo pozwoliła odrobić część dystansu. Natomiast w ostatniej minucie dwa trafienia Jamesa Eadsa III sprawiły, że goście mieli już tylko 3 punkty straty.

Na początku drugiej kwarty Twarde Pierniki poszły za ciosem i dzięki trafieniom Amigo i z dystansu Michała Samsonowicza wyszły na prowadzenie. Dobra skuteczność rzutów z dystansu, a także twarda gra w defensywie pozwoliły podopiecznym Ivicy Skelina utrzymać przewagę. Natomiast efektownymi wsadami po akcjach w kontrataku popisywał się James Eads III. Tym samym po pierwszej części gry torunianie prowadzili 47-42, a najskuteczniejszym zawodnikiem był Amigo, który zanotował 16 punktów.

Drugą połowę od celnej trójki rozpoczął Jahenns Manigat, ale to seria punktów zdobyta w kolejnych akcjach przez gospodarzy pozwoliła zbliżyć się do torunian. Jednak podopieczni Skelina uspokoili grę w ofensywie i dzięki trafieniom Eadsa III, a także Aarona Cela ponownie podwyższyli przewagę. Dzięki twardej grze torunian w obronie, to gospodarze zaczęli popełniać coraz więcej błędów w ataku. Po skutecznych dwóch rzutach wolnych Samsonowicza w ostatnich sekundach Twarde Pierniki zamknęły kwartę z sześcioma punktami przewagi.

Początek czwartej kwarty to kolejne celne trafienia Jahennsa Manigata i Michała Samsonowicza, dzięki którym przewaga urosła do 10 punktów. W drużynie gospodarzy szybko piąty faul złapał najskuteczniejszy w ich szeregach Admon Gilder i tym samym musiał opuścić parkiet. Jednak to nie przeszkodziło zawodnikom PGE Spójni w zmniejszeniu strat nawet do jednego punktu w połowie kwarty. Problemy ze skutecznością w ofensywie torunian przerwał swoimi trafieniami Cel, a po trójce Roko Rogicia przewaga ponownie wzrosła do ośmiu punktów. Niestety w końcówce meczu było bardzo gorąco,  Podopieczni Łukomskiego ambitnie walczyli do końca, ale to Twarde Pierniki utrzymały prowadzenie i odniosły 13. zwycięstwo w sezonie.

Twarde Pierniki kolejny mecz rozegrają w najbliższą środę w Radomiu. Mecz będzie transmitowany na kanale Polsat Sport Extra od godz. 17:30. Na własny parkiet w Arenie Toruń wracamy 4 lutego 2022 r., by rozegrać spotkanie z drużyną Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin.

PGE Spójnia Stargard - Twarde Pierniki Toruń 80:82 (27:24 | 15:23 | 15:16 | 23:19)