Zapomniane hasło

Rejestracja

Twarde Pierniki z przełamaniem

11 stycznia 2022

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie z bilansem trzech porażek z rządu i walczyły o przełamanie złej passy. W drugiej części meczu to Twarde Pierniki przejęły kontrolę na parkiecie i wywalczyły 12. zwycięstwo w bieżącym sezonie w stosunku 101:90.

Spotkanie otworzył dla drużyny gości celną trójką Jahenns Manigat. Dalsza część gry była bardzo wyrównana. Ważne punkty dla Asseco Arki zdobywał Adam Hrycaniuk i Bartłomiej Wołoszyn. W dalszej części meczu drużyna Miloša Mitrovića zaczęła mieć problemy w ataku. Po przechwycie Jahenns’a Manigata i celnym wsadzie Szymona Janczaka, Twarde Pierniki wyszły nawet na 10-cio punktowe prowadzenie. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty celne „trójki” Filipa Dylewicza i Jacobi Boykins’a zmniejszyły przewagę Twardych Pierników do jednego punktu. W drugiej kwarcie do pierwszego remisu 33:33 rzutem wolnym doprowadził Adam Hrycaniuk. Ze względu na faule Asseco Arka zaczęła mieć w tym momencie problemy z graczami środkowymi. Skuteczne rzuty osobiste Jahenns Manigata, Aarona Cela oraz Daniela Amigo, a do tego punkty z gry Bartka Diduszko i James’a Eads’a III doprowadziły na koniec pierwszej połowy do 6-cio punktowej przewagi dla zespołu Ivicy Skelina.

W trzeciej kwarcie drużyna z Torunia wyraźnie kontrolowała mecz wychodząc nawet na 15-sto punktowe prowadzenie. Kluczowi wysocy gracze gdyńskiego zespołu – zarówno Adam Hrycaniuk, jak i Adrian Bogucki, ze względu na liczbę fali musieli opuścić parkiet, co skutkowało poważnymi problemami w obronie u drużyny gospodarzy. Nasza ofensywa nie miała więc większego problemu ze zdobyciem 28 punktów w tej części gry. Podczas ostatnich 10-ciu minut torunianie kontrolowali grę, prowadząc nawet 91:67. Drużyna Twardych Pierników utrzymała korzystny wynik do samego końca, a bardzo dobra gra zawodników pierwszej piątki dała nam 12-ste zwycięstwo w sezonie 2021/2022 Energa Basket Ligi.

Twarde Pierniki kolejne trzy mecze zagrają na wyjeździe, planowo w najbliższy piątek w gliwickiej arenie. Mecz będzie transmitowany na kanale Polsat Sport News od godz. 17:30. Na własny parkiet w Arenie Toruń wracamy 4 lutego 2022 r. Rozegramy wtedy spotkanie z drużyną Polskiego Cukru Pszczółki Startu Lublin.

Asseco Arka Gdynia - Twarde Pierniki Toruń 90:101 (29:30 | 18:23 | 18:28 | 25:20)