MKS lepszy od Twardych Pierników

20 grudnia 2021

Mecz otworzył Bartosz Diduszko od skutecznej akcji spod kosza. Pierwsze minuty to bardzo wyrównana gra obu drużyn, które wymieniały się punktami. W szeregach torunian skutecznie pod koszem grał Daniel Amigo, zarówno w ofensywie gdzie szybko zdobył 4 punkty, jak i w defensywie gdzie notował zbiórki. Jednak po dwóch szybkich faulach opuścił parkiet. Bardzo aktywny w ataku był również Diduszko. W kolejnych minutach przyspieszyli zawodnicy gospodarzy, którzy byli szczególnie bardziej skuteczni w ofensywie, w tym w rzutach z dystansu, dzięki czemu osiągnęli 11 punktów przewagi.

W drugiej kwarcie podopieczni Ivicy Skelina zaczęli odrabianie strat. Szczególnie dużo ożywienia wniósł rozgrywający Roko Rogić. Chorwat nie tylko sam zdobywał punkty, trafiając między innymi dwie trójki, ale również rozdawał asysty swoim partnerom z drużyny. Jednak gospodarze potrafili odeprzeć ten atak i ponownie odskoczyli na 10-punktową przewagę po skutecznych rzutach Michała Nowakowskiego, Devyna Marble’a i Milivoje Mijovicia. W pierwszej połowie torunianie zanotowali aż 9 strat, co nie pozwoliło rozwinąć skrzydeł w ataku

Po przerwie Twarde Pierniki zdecydowanie wzmocniły grę w defensywie, dzięki czemu podopieczni Jacka Winnickiego zdobyli pierwsze punkty dopiero po 4 minutach gry. Torunianie w tym czasie zdobyli 6 oczek z rzędu i zmniejszyli stratę do 8 punktów. W kolejnych akcjach znać o sobie dał także James Eads III, który powrócił do gry po kontuzji. Jednak wśród dąbrowian wciąż skuteczny był Marble, który popisywał się kolejnymi efektownymi wsadami. Przed ostatnią części gry goście mieli 8 punktów straty.

MKS rozpoczął od mocnego uderzenia zdobywając 5 punktów z rzędu. Mimo tego torunianie nie poddawali się, a prym w ataku wiedli Rogić i Diduszko, którego dwie trójki z rzędu pozwoliły zniwelować straty do tylko 2 punktów. Jednak odpowiedź była natychmiastowa ze strony gospodarzy, którzy w końcówce ponownie powiększyli przewagę do 8 oczek. Podopieczni Skelina walczyli ambitnie do ostatnich sekund. Ważne punkty zdobyli Eads i Manigat, ale to gospodarze zanotowali 5-punktowe zwycięstwo.

Już w czwartek 23 grudnia (czwartek) Twarde Pierniki rozpoczną rundę rewanżową w Arenie Toruń, gdzie podejmą Trefl Sopot. Mecz zacznie się o 17:30, a transmisja telewizyjna dostępna będzie w Polsat Sport Extra.

MKS Dąbrowa Górnicza - Twarde Pierniki Toruń 98:92 (26:15|26:23|20:26|26:28)