Zapomniane hasło

Rejestracja

Bajka ze smutnym zakończeniem

22 listopada 2021

Końcowy wynik spotkania derbowego z Anwilem Włocławek to 84:92. Włocławianie okazali się lepsi na parkiecie, ale w tabeli ligowej - mamy remis. Obie drużyny mają obecnie bilans 9-3.

Mecz elektryzował kibiców już od jakiegoś czasu i okazało się, że nie bez powodu. Emocje od początku rozgrzały Arenę Toruń, a Twarde Pierniki niesione dopingiem z trybun szybko wypracowały sobie przewagę. Po pierwszej kwarcie było to 13 punktów przy stanie 24:11. Tuż po krótkiej przerwie wpadły szybkie dwie trójki i było już nawet 30:11, ale niestety jak mówi klasyk poszło "za łatwo". Anwil zwarł szyki w obronie i ostro naciskąjąc wymuszał kolejne straty Twardych Pierników oraz wykorzystywał szanse dawane w ataku. Resztę kwarty włocławianie wygrali 26:11 i na przerwę schodziliśmy przy stanie 41:37 co zwiastowało duże emocje do końca.

Decydująca okazała się trzecia część gry, w której goście wypracowali sobie ośmiopunktową przewagę wygrywając ją 10:22. Twardym Piernikom nie udało się w tej kwarcie znaleźć sposobu na dobrą grę gości w obronie, a wejścia pod kosz i rzuty zza łuku nie przynosiły rezultatu. Trzecią kwartę kończyliśmy przy stanie 51:59 i wszystko jeszcze mogło się wydarzyć. 2 minuty pauzy pomogły i torunianie szybko odrobili straty - gdy na zegarze zostało trochę ponad 7,5 minuty wyni brzmiał 59:59. Arena Toruń znowu była rozgrzana a po kolejnych rzutach Jahennsa Manigata i Bartosza Diduszki - które wyprowadzały Twarde Pierniki na prowadzenie. Niestety stan 67:65 był ostatnim prowadzeniem gospodarzy. Potem Anwil wykorzystywał swoje szanse praktycznie bezbłędnie, w każdej akcji powiększając prowadzenie, a po drugiej stronie parkietu piłka odbijała się od obręczy. Ostatni zryw przyszedł w ostatniej minucie gdy kiedy to Aaron Cel przechwycił piłkę, James Eads wsadził piłkę do kosza, w kolejnej akcji trafił też Watson, a po jego niecelnym rzucie wolnym piłkę zebrali torunianie. Czterech punktów przewagi Anwilu do zniwelowania szybkimi faulami i przenoszeniem piłki pod kosz włocławian jednak się nie udało, dzięki znakomitemu wychodzeniu z podwojień co kończyło się pewnymi punktami sam na sam z koszem. Ostateczny wynik spotkania rzutem z naklejki ustalił Jahenns Manigat na 84:92.

Zawodników w Arenie Toruń dopingowała największa w tym sezonie publiczność - prawie 3200 osób, z czego około 400 przyjezdnych z Włocławka. Teraz czeka nas przerwa na kadrę, potem czeka nas pierwszy od połowy października wyjazd - 4ego grudnia gramy z kolejnym zespołem z czołówki - Czarnymi Słupsk. Do Areny Toruń wracamy 9ego grudnia kiedy podejmiemy King Szczecin. Już wkrótce wystartuje sprzedaż grudniowych minikarnetów.

Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławk 84:92 (24:11 | 17:26 | 10:22 | 33:33)