Twarde Pierniki po raz siódmy!

31 października 2021

Twarde Pierniki odniosły siódme w sezonie, a setne w Energa Basket Lidze zwycięstwo na parkiecie Areny Toruń. Pokonując Arged BM Slam Ostrów Wielkopolski udało się objąć pierwsze miejsce w tabeli!

Pierwsze minuty sobotniego meczu były bardzo wyrównane. Punkty na zmianę zdobywali zawodnicy obu drużyn i dopiero po celnej trójce Bartosza Diduszko Twarde Pierniki odskoczyły na więcej niż jedno posiadanie. Drużyna Mistrzów Polski jednak szybko tę przewagę zniwelowała i po końcówce pierwszej kwarty kiedy to James Florence trafił za trzy, a po faulu Michała Samsonowicza przy tym rzucie dorzucił jeszcze punkt z rzutu wolnego - to Arged BM Stal prowadziła 23:21. Druga kwarta niewiele zmieniła w obrazie gry. Cały czas był to wyrównany pojedynek, w którym kibice zgormadzeni na Arenie Toruń mogli oglądać szybkie akcje po jednej jak i drugiej stronie parkietu. Po 20 minutach gry na przerwę to Twarde Pierniki schodziły prowadząc jednym punktem.

Trzecią kwarte otworzył grający dwusetny mecz jako Twardy Piernik - Bartosz Diduszko celną trójką, ale dwa rzuty zza łuku po stronie gości znowy pozwoliły objąć im prowadzenie. Ważny moment tego spotkania nadszedł kilka minut później gdy przy stanie 54:60 i stracie po stronie Twardych Pierników - dwa faule techniczne zostały gwizdniętę dla trenera - Ivicy Skelina, który musiał udać się do szatni. Jego rolę przejął wtedy Jarosław Zawadka, a zmotywowane Twarde Pierniki zaczęły chwilę później grać kolejny koncert na kilku dyrygentów. Drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego udało się jeszcze odskoczyć na 8 punktów do stanu 68:60, ale było to ostatnie tak wysokie prowadzenie drużyny grającej w Basketball Champions League. Po dwóch celnych rzutach Jahennsa Manigata za trzy udało się wyrównać, a potem objąć prowadzenie. Na ostatnią przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 78:74. Ostatnie prowadzenie Arged BM Stali w tym meczu nastąpiło po celnym lay-upie Kobiego Jordana Simmonsa - 82:80. Gospodarze po tej akcji wykonali run 12-0, po którym Arena Toruń kolejny raz wybuchła. Selekcjoner Kosz Kadry i zarazem trener Ostrowian - Igor Milicić próbował ratować wynik biorąc czasy, jednak wystarczyło to tylko na zmniejszenie strat. Wynik meczu na 105:98 ustalił monster dunkiem Trevor Thompson, który efektownie przypięczotwał siódmą wygraną dla Twardych Pierników.

-Sezon zaczęliśmy od trzech ciężkich meczów, byliśmy więc już w takich sytuacjach. Nie spanikowaliśmy, graliśmy swoje i byliśmy cierpliwi - podsumował amerykański środkowy z Torunia.

-Bardzo wymagający mecz. Wygrywanie takich meczów to najlepsza rzecz, jaka może zdarzyć się naszej drużynie. Graliśmy z mistrzem Polski, moim zdaniem aktualnie najlepszą drużyną w naszym kraju. Zwycięstwo to wspaniałe uczucie, tym bardziej u siebie - dodał kapitan Twardych Pierników, Aaron Cel.

Kolejny mecz rozegramy już w piątek. Do Torunia przyjeżdża Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz.

Twarde Pierniki Toruń - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 105:98 (21:23 | 28:25 | 29:26 | 27:24)