Twarde pierniki

Logowanie

Nie pamiętam hasła
Nie mam konta w strefie kibica,
chcę się zarejestrować

Zapomniane hasło

Rejestracja

Aaron Cel i Damian Kulig w szerokim składzie reprezentacji Polski

04 kwietnia 2021

Tuż po majówce trener reprezentacji Polski, Mike Taylor podał szeroki skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Wśród zawodników powołanych zostało dwóch kluczowych przedstawicieli Polskiego Cukru Toruń  – Aaron Cel i Damian Kulig.

W sezonie 2020/21 Damian Kulig zagrał niemal 29 minut we wszystkich spotkaniach toruńskiej drużyny uzyskując średnio 15,1 pkt. (6.7 zb., 2.3 as.). Toruński silny skrzydłowy, Aaron Cel wystąpił w 28 meczach trafiając średnio 12.1 punktów w każdym spotkaniu (7.4 zb. i 3.3 as.). Damian Kulig w składzie reprezentacji Polski jest już od 2011 roku, a Aaron Cel dołączył 4 lata później.

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w Kownie od 29 czerwca do 4 lipca 2021 roku. Reprezentacja Polski w grupie B będzie rywalizować ze Słowenią oraz Angolą. W półfinale najlepsze dwie drużyny z grupy będą rywalizować z Litwą, Koreą lub Wenezuelą. Bilet do Tokio będzie czekał tylko na zwycięzcę.

 

Szeroki skład reprezentacji Polski (za plk.pl):

Rozgrywający

Łukasz Kolenda, Trefl Sopot
Łukasz Koszarek, Enea Zastal BC Zielona Góra
Andy Mazurczak, MKS Dąbrowa Górnicza
A.J. Slaughter, Herbalife Gran Canaria (Hiszpania)

Rzucający

Jakub Garbacz, Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
Karol Gruszecki, Trefl Sopot
Michał Michalak, Syntainics MBC Weissenfels (Niemcy)
Marcel Ponitka, Parma Basket Perm (Rosja)
Mateusz Ponitka, Zenit St. Petersburg (Rosja)

Niscy skrzydłowi

Jakub Karolak, Legia Warszawa
Igor Milicić, Ratiopharm Ulm (Niemcy)
Michał Sokołowski, De Longhi Treviso Basket (Włochy)
Adam Waczyński, Unicaja Malaga (Hiszpania)
Mathieu Wojciechowski, ESSM Le Portel (Francja)
Jarosław Zyskowski, RETAbet Bilbao Basket (Hiszpania)

Silni skrzydłowi

Aaron Cel, Polski Cukier Toruń
Aleksander Dziewa, WKS Śląsk Wrocław
Tomasz Gielo, MoraBanc Andora (Hiszpania)
Jeremy Sochan, Ratiopharm Ulm (Niemcy)

Środkowi

Aleksander Balcerowski, Herbalife Gran Canaria (Hiszpania)
Adrian Bogucki, Enea Astoria Bydgoszcz
Adam Hrycaniuk, Asseco Arka Gdynia
Damian Kulig, Polski Cukier Toruń
Dominik Olejniczak, Trefl Sopot

Sztab szkoleniowy:

Mike Taylor - trener główny
Arkadiusz Miłoszewski - trener asystent
Marcin Woźniak - trener asystent
Artur Gronek - trener asystent
Marek Popiołek - manager reprezentacji
Dominik Narojczyk - trener przygotowania fizycznego
Jakub Majewski - fizjoterapeuta
Marcin Błoński - lekarz reprezentacji
Maciej Krupiński - kierownik reprezentacji
Paweł Łakomski - oficer prasowy

 

Ostatni mecz

73:81

Najbliższy mecz

vs
02.12.2022 17:30

Tabela PLK 2022/2023

1 Trefl Sopot 9 17 8 - 1
3 BM Stal Ostrów Wiel... 9 16 7 - 2
5 WKS Śląsk Wrocław 8 16 8 - 0
7 King Szczecin 9 15 6 - 3
9 Anwil Włocławek 9 14 5 - 4
11 Enea Zastal BC Ziel... 9 14 5 - 4
13 PGE Spójnia Stargard 9 14 5 - 4
15 Legia Warszawa 8 12 4 - 4
17 Suzuki Arka Gdynia 8 12 4 - 4
19 Grupa Sierleccy Cza... 9 12 3 - 6
21 Polski Cukier Start... 8 11 3 - 5
23 Tauron GTK Gliwice 8 11 3 - 5
25 Rawlplug Sokół Łańc... 9 11 2 - 7
27 MKS Dąbrowa Górnicza 7 10 3 - 4
29 Twarde Pierniki Toruń 9 10 1 - 8
31 Enea Abramczyk Asto... 8 9 1 - 7
wszystkie wyniki i terminarz rozgrywek

Partnerzy - Sezon 2022/23

  • Miasto Toruń
  • ONDE S.A.
  • Auto Andreas
  • Auto Reve - Renault i Dacia Toruń
  • Mercedes-Benz Auto Frelik
  • NOMET Sp. z o.o.
  • Wolf Energy
  • HeyDoc
  • Apteo
  • ANIRO Sp. z o.o.
  • Nicolaus Bank
  • JM Trade
  • Dacsa Polska Sp. z o.o.
  •  Hurtownie Elektryczne Kopel Sp. z o.o.
  • Jawor
  • EIB
  • El-Mik Mariusz Kozłowski
  • Apro Investment
  • Remedis
  • Studio Druku Kartel Press
  • Dasforma
  • Hotel Nicolaus
  • Restauracja Piernicova
  • Wydawnictwo Adam Marszałek
  • TAURUS OCHRONA Group Sp. z o.o.
  • Seban
  • Gołaś Bikes
  • Województwo Kujawsko-Pomorskie
  • Uzdrowisko Wieniec Sp. z o.o.
  • Laser Studio Sp. z o. o.
  • Centrum Sportu i Rekreacji OLENDER
  • PAWO Moda Męska Toruń
  • Nicrometal
  • Bella Line Wellness Centrum
  • Clean Way
  • Mat-Bud
  • Gabinet Tlenoterapii, Pigwowa 7
  • Pralnia Wodno-Chemiczna ul. Wschodnia 67
  • Serwis VER-TEL
  • Krutoy Lounge
  • Transbruk Barczyńscy Sp. z o.o.
  • Azzurro
  • Widelec
  • Jan Olbracht - Browar Staromiejski
  • Karczma Gęsia Szyja
  • Restauracja Esencja
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika
  • Hotel Filmar
  • Cukiernia Lenkiewicz
  • Mionetto
  • Manekin
  • Elite Diet
  • Beauty Medica
  • Hair Spa no.27
  • Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa
  • LCM Nieruchomości

Partner motoryzacyjny

  • Auto Reve - Renault i Dacia Toruń

Patronat medialny

  • Radio Gra