Polski Cukier Toruń kończy sezon

22 marca 2021

W ostatnim meczu sezonu Polski Cukier Toruń nieznacznie uległ Śląskowi Wrocław.

Wrocławianie mocno weszli w mecz i po kilku udanych akcjach w ataku udało im się wypracować 9-punktową przewagę przy stanie 2-11. Koszykarze z Torunia jednak powoli rozpędzali swoją ofensywę i dodając nacisk w obronie do końca pierwszej kwarty udało im się zmniejszyć przewagę Śląska do jednego punkta po celnym lay-upie Keyshawna woodsa.

Druga kwarta nie przebiegła pod dyktando żadnej z drużyn, a wymiana koszykarskich ciosów trwała w najlepsze. Dość powiedzieć, że największą przewagę w tej części gry zdobyli torunianie po celnych rzutach wolnych Bartosza Diduszki, który wyprowadził Polski Cukier na trzypunkowe prowadzenie. Ostatecznie na przerwę zawodnicy zeszli przy stanie 51:51.

Po pauzie znowu lepiej zaczęli koszykarze z dolnego śląska, a bardzo szybko przy wyniku 55:62, o przerwę na żądanie poprosił trener gospodarzy - Jarosław Zawadka. Czas pomógł i mecz znowu stał się wyrównany, bo już po kilku minutach gry torunianie wyrównali po 68. Jednak na koniec kwarty drugi raz w meczu prowadził Śląsk.

Niestety dla gospodarzy, którzy chcieli udanie zakończyć ciężki sezon ostatnie prowadzenie, które objęli miało miejsce po 100 sekundach ostatniej części gry i przy wyniku 76:74. W kolejnym fragmencie "Wojskowi" zaliczyli serię 10:0 i prowadzenia nie oddali już do końca meczu grając w końcówce spokojniej oraz skuteczniej. Na minutę do końca zaczęło się bombardowanie za trzy, ale niestety próba Damiana Kuliga oraz dwie z rzędu, po zbiórce w ataku, Aarona Cela okazały się nieskuteczne. Minimalne nadzieje w serca torunian wlał jeszcze w końcówce Keyshawn Woods, który ekwilibrytycznym rzutem przełamał impas strzelecki i trafił zza łuku, ale na więcej nie starczyło siły. Rezultat meczu na 91:96 ustalił Strahinja Jovanović trafiając rzut wolny.

Najlepiej po stronie gospodarzy punktował Keyshawn Woods - 24. Po 4 asysty mieli Marcin Wieluński, Donovan Jackson, Aaron Cel oraz Bartosz Diduszko. Najlepiej bo 6 razy piłkę zebrał Aaron Cel.

Polski Cukier Toruń - WKS Śląsk Wrocław 91:96
Kwarty: 25:26 | 26:25 | 19:21 | 21:24
Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 24, Damian Kulig 15, Bartosz Diduszko 15, Donovan Jackson 13, Michał Samsonowicz 9, Carlton Bragg Jr 8, Aaron Cel 5, Marcin Wieluński 2, Marko Ramljak 0, Ignacy Grochowski, Jakub Kondraciuk - nie zagrali
WKS Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 20, Kyle Gibson 19, Aleksander Dziewa 19,  Ivan Ramljak 15, Strahinja Jovanović 15, Szymon Tomczak 6, Michał Gabiński 2, Mateusz Szlachetka 0, Tomasz Źeleźniak 0, Paweł Strzępek, Ben McCauley - nie zagrali.