Trefl lepszy od Polskiego Cukru

19 marca 2021

W przedostatnim meczu sezonu lepszy na parkiecie Areny Toruń okazał się Trefl Sopot. Sopocianie pozostają w walce o jak najlepsze rozstawienie przed play-offami.

Mecz zaczął się od szybkich ataków i było w nim dużo biegania. Świetnym blokiem popisał się Carlton Bragg Jr., po którym dwa punkty zdobył dla Trefla Karol Gruszecki. Skuteczny  rzut Keyshawn’a Woods’a za dwa punkty dał torunianom prowadzenie 17:11. Jednak chwilę później Nuni Omot odwrócił sytuację na parkiecie i dzięki niemu to Trefl Sopot miał więcej punktów na tablicy. Pierwsza kwarta skończyła się lepiej dla gości – prowadzeniem 24:23.

Druga kwarta to wymiana ciosów między zespołami, po której dopiero Aaron Cel rzutem za trzy przyczynił się do wyjścia Polskiego Cukru na prowadzenie. Dorobek punktowy drużyny gospodarzy zwiększali Bartosz Diduszko i Keyshawn Woods. Skutecznym blokiem popisał się w tej części gry także Damian Kulig, a goście nie zamierzali odpuszczać i gonili wynik. Celne trafienie za dwa punkty Woods’a ustaliło wynik po pierwszej połowie meczu na 46:41 dla Polskiego Cukru Toruń.

Mimo lepszego wejścia gospodarzy w drugą połowę, to sopocianie przejęli kontrolę nad meczem i wyszli na prowadzenie. Dopiero w połowie trzeciej kwarty celnym rzutem za „3” popisał się Marko Ramljak. Kontrą do stanu po 64 doprowadził Donovan Jackson podając do Marko Ramljaka, który dokończył akcję. Skutecznym blokiem wykazał się Damian Kulig. Jednak chwilę po tym za sprawą faulu Marko Ramljaka na Pawle Leończyku i jego celnym rzutom wolnym, przed ostatnimi 10 minutami spotkania Trefl Sopot prowadził 68:66.

Kontrolę w ostatniej kwarcie przejęli zawodnicy Trefla Sopot, którzy grali zdecydowanie bardziej agresywnie i wymuszali więcej fauli na drużynie gospodarzy. Dzięki skuteczności Pawła Leończyka, a także Łukasza Kolendy sopocianie umacniali się na prowadzeniu. Polski Cukier próbował odrabiać straty celnymi rzutami Jacksona i Cela, ale to ostatecznie Trefl Sopot wygrał z Polskim Cukrem Toruń 93:88.

Donovan Jackson był najlepiej punktującym (21) oraz asystującym (6). 6 zbiórek w swojej linijce zapisał Keyshawn Woods.

Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 88:93