Rejestracja

Stal okazała się twardsza

12 marca 2021

Po raz trzeci w tym sezonie Polski Cukier Toruń uległ na własnym obiekcie. Tym razem lepsza okazała się Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski.

Lepiej w mecz weszli ostrowianie, którzy rozpoczęli od prowadzenia 15-8 po dwóch celnych rzutach Jakuba Garbacza zza łuku. Gospodarze nie pozostawali dłużni i doprowadzili do stanu po 22, dzięki lay up’owi Key’a Woodsa. Ostatecznie po pierwszej kwarcie Polski Cukier Toruń przegrywał 26-27.

Drugą część gry celnym rzutem za dwa rozpoczął dla gospodarzy Keyshawn Woods. Po celnej trójce Bragga Toruń prowadził już 31-27 i zwiększał swoje prowadzenie. Stal starała się odrabiać punkty i cały czas atakowała co pozwoliło im zbliżyć się do Polskiego Cukru Toruń na 1 punkt przed końcem pierwszej połowy.

Trzecią kwartę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście przejmując prowadzenie w meczu i stopniowo je budowali. Polski Cukier gonił, punktowali m.in. Woods i Diduszko, jednak goście byli cały czas skuteczni. Dopiero na 2 minuty przed końcem trzeciej kwarty gospodarze doprowadzili do remisu, a ważną zbiórką popisał się Aaron Cel. Przed rozpoczęciem ostatnich 10 minut gry, Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski prowadził 71:69.

Czwarta kwarta ponownie zaczęła się lepiej dla zespołu z Ostrowa. Błędy Polskiego Cukru oraz celne rzuty gości pozwoliły im na zbudowanie 5 punktowej przewagi. W drużynie z Torunia starty starali się odrabiać Trotter i Jackson, jednak to nie pomagało, bo goście grali agresywnie i na wysokiej skuteczności. W końcówce Stal budowała już tylko swoją przewagę, co pozwoliło im na wygraną 96:83.

Najwięcej punktów zdobył Keyshawn Woods - 15. Aaron Cel był najlepiej asystującym oraz zbierającym - po 6.

Polski Cukier Toruń - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 83:96
Kwarty: 26:27 | 24:22 | 19:22 | 14:25
Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 15, Donovan Jackson 14, Carlton Bragg Jr 13, Bartosz Diduszko 10, Obie Trotter 9, Damian Kulig 8, Aaron Cel 7, Michał Samsonowicz 3, Marcin Wieluński 2, Marko Ramljak 2, Jakub Kondraciuk 0, Ignacy Grochowski - nie zagrał.
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 23, Jakub Garbacz 14, James Florence 13, Roland Denzel Anderson 11, Josip Sobin 10, Mark Ogden 8, Jarosław Mokros 7, Taurean Green 5, Maciej Kucharek 5, Marcin Pławucki, Szymon Ryżek, Kamil Nawrot - nie zagrali