Pierwsza wygrana na wyjeździe!

08 lutego 2021

Polski Cukier Toruń pokonał na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 88:72 i odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo poza własną halą.

Niedzielny mecz w Gdyni rozpoczął się trafieniem Filipa Dylewicza. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, jednak torunianie starali się gonić wynik. Przez dłuższą chwilę wynik pozostawał bez zmian 13:11 dla Asseco Arki. Polski Cukier Toruń dogonił rywali dopiero nieco ponad minutę przed końcem pierwszej kwarty, dzięki dwóm celnym trafieniom Donovana Jacksona, jednak po chwili Arka odpowiedziała celnym rzutem. Dzięki celnemu trafieniu Keyshawna Woodsa w ostatnich sekundach pierwszej kwarty, Polski Cukier Toruń prowadził 23:21.

Drugą kwartę celnym rzutem rozpoczął dla gości Damian Kulig. Polski Cukier wyszedł na prowadzenie 27:21, jednak dzięki celnej „trójce” Jakuba Kobela, Arka zbliżyła się do drużyny z Torunia na 3 punkty. Po chwilowym przestoju w zdobywaniu punktów, dla zespołu gości trafił Bartosz Diduszko i zwiększył prowadzenie torunian do 5 „oczek”. Polski Cukier Toruń zaczął uciekać gospodarzom, jednak Arka wciąż goniła. Dzięki celnemu trafieniu za 3 Keyshawna Woodsa, drużyna z Torunia powiększyła swoje prowadzenie i do szatni schodziła z wynikiem 38:31.

Drugą część gry celnym rzutem wolnym rozpoczął Igor Wadowski co zbliżyło Asseco Arkę do drużyny gości na 6 punktów. Jednak Polski Cukier nie odpuszczał i zwiększył swoje prowadzenie na 40:32. Kilka błędów i straty w drużynie z Torunia sprawiło, że po 5 minutach trzeciej kwarty Arka doprowadziła do remisu. Drużyny raz po raz wymieniały się prowadzeniem i doprowadzały do remisu. Dzięki dwóm celnym rzutom wolnym Marko Ramljaka oraz „trójce” Keyshawna Woodsa, torunianie trzecią kwartę kończyli prowadzeniem 55:50.

Ostatnią kwartę od celnego wsadu rozpoczął Carlton Bragg Jr. Arka starała się odrabiać straty, jednak Polski Cukier nie zatrzymywał się. Dla toruńskiej drużyny cały czas punktował Woods, trafiali także Ramljak i Kulig. Na 5  minut przed końcem meczu torunianie prowadzili już 74:60. Kolejne punkty zdobywali Donovan Jackson i Damian Kulig. Nie zatrzymywał się także świetnie punktujący w tym meczu Woods. Ostatecznie Polski Cukier Toruń wygrał z Asseco Arka Gdynia 88:72.

Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń 72:88
Kwarty: 21:23 | 10:15 | 19:17 | 22:33

Asseco Arka Gdynia:Mikołaj Witliński 14, Barłomiej Wołoszyn 12, Filip Dylewicz 9, Adam Hrycaniuk 8, Igor Wadowski 8, Karlo Vragović 7, Jakub Kobel 6, Michał Kołodziej 5, Mateusz Kaszowski 3, Marcin Malczyk 0, Michał Pluta, Marcin Kowalczyk - nie zagrali
Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 22, Donovan Jackson 16, Aaron Cel 14, Damian Kulig 10, Carlton Bragg Jr 7, Bartosz Diduszko 6, Marko Ramljak 6, Obie Trotter 4, Michał Samsonowicz 3, Aleksander Perka 0, Jakub Kondraciuk 0, Marcin Wieluński 0