Zapomniane hasło

Rejestracja

Przegrana na koniec roku

30 grudnia 2020

Dziewiąta kolejna porażka w tym sezonie i dziesiąta z rzędu na wyjeździe to tegoroczny bilans Polskiego Cukru Toruń. W nowy rok wchodzimy z nowymi nadziejami i pełni determinacji by poprawić naszą grę.

325 dni czekamy na wyjazdowe ligowe zwycięstwo. To najdłuższy okres w ekstraklasowej historii klubu bez wygranej poza domem. Bardzo ważny mecz w Dąbrowie rozpoczęliśmy od prowadzenia i kontroli gry, ale jak się okazuje tylko do czasu. Pierwsza kwarta to pewne wykorzystawnie swoich szans, realizowanie planu gry i prowadzenie 24:18. Do połowy drugiej kwarty utrzymywała się dobra gra, a tylko Donovan Jackson grał na niższym procencie skuteczności niż zazwyczaj. W końcówce drugiej kwarty Dąbrowianie wrzucili wyższy bieg i udało im się wyrównać stan rywalizacji. Do szatni schodziliśmy z remisem 45:45.

W trzeciej kwarcie obydwie drużyny zagrały na bardzo niskiej skuteczności, jednak to my prowadziliśmy po trzydziestu minutach 61:59. Do połowy ostatniej kwarty trwała wymiana ciosów, po obywdu stronach parkietu szalał Bartosz Diduszko w walce z Čižauskasem. Na 5 minut do końca nastąpiła jednak czarna seria Keyshawna Woodsa, który zaliczył kolejno stratę, faul, który skończył się akcją 2+1 dla MKSu, oraz faul w ataku. Ta kombinacja pozwoliła MKSowi na złapanie kontaktu i narzucenie swojego stylu gry. Od stanu 70:70 jedenaście punktów zdobyli gospodarze, nam udało się trafić tylko trzy razy z czego dwa to rzuty wolne Diduszki.

Najwięcej punktów zdobył Bartosz Diduszko (17), Keyshawn Woods rozdał 4 astysty, a Aaron Cel zebrał piłkę z tablicy 10 razy.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 81:74
Kwarty: 18:24 | 27:21 | 14:16 | 22:13
MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 22, Michał Nowakowski 17, Andrzej Mazurczak 16, Vytenis Čižauskas 13, Milivoje Mijović 7, Jakub Motylewski 3, Elijah Wilson 3, Marek Piechowicz 0, Michał Kroczak 0, Franciszek Bigaj, Patryk Wieczorek, Konrad Dawdo - nie zagrali
Polski Cukier Toruń: Bartosz Diduszko 17, Donovan Jackson 13, Keyshawn Woods 12, Damian Kulig 12, Obie Trotter 9, Carlton Bragg Jr 5, Aaron Cel 4, Aleksander Perka 2, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0, Jakub Kondraciuk 0