Zapomniane hasło

Rejestracja

Wojskowi lepsi w Toruniu

24 grudnia 2020

94 punkty rzucone w Toruńskiej Arenie tym razem nie dały zwycięstwa Polskiemu Cukrowi Toruń. Legia Warszawa wygrała 102:94.

Tym razem mecz rozpoczął się od lepszej gry torunian - po 5 minutach było 13:11. Legioniści jednak celnie odpowiadali zza łuku i na przerwę po 10 minutach gry schodziliśmy przy remisie, który zapowiadał wyrównane spotkanie. W drugiej kwarcie Warszawianie wyciągnęli swoją najlepszą broń w tym spotkaniu i bardzo celnie zaczęli rzucać z dystansu. Trafiali m.in. Kamiński, Kulka i Karolak. Po naszej stronie próbowali odpowiadać Keyshawn Woods czy Aaron Cel, ale w połowie trzeciej kwarty to Legia prowadziła 43:36. Do końca tej części gry udało się jednak zniwelować część start i na przerwę do szatni schodziliśmy z jednopunktową stratą 49:50.

Po przerwie celniej jednak nadal rzucali zawodnicy z Warszawy, a nowe pomysły w obronie trenera Zawadki nie przynosiły spodziewanych rezultatów, a jeżeli takowe były to szybka gra Legii nie pozwalała na ich pełną realizację przy kosmicznej skuteczności zza łuku, która na koniec meczu wyniosła 57%. Trener Zawadka po meczu powiedział, że z tak grającą Legią można było zagrać najlepszy mecz w sezonie, a i tak przegrać - ciężko z tą opinią się nie zgodzić. Do końca trzeciej kwarty Legia trafiła 5 trójek, a wynik przy syrenie obwieszczającej ostatnią przerwę brzmiał 66:76. Ostatnia kwarta to jeszcze minimalny zryw Polskiego Cukru, ale niestety nie zakończony pozytywnym rezultatem. Zmarnowanie ostatniej szansy na pościg podkreślił rzut zza łuku Donovana Jacksona, po którym piłka zrobiła pełen obrót wookół obręczy i ostatecznie wypadła z kosza. Po szybkim meczu ostateczny wynik to 94:102.

Swój rekord punktowy w Energa Basket Lidze pobił w tym meczu Aaron Cel (26 punktów) jednocześnie zostając pierwszym zawodnikiem w barwach Polskiego Cukru Toruń, który przekroczył 1600 punktów zdobytych na parkiecie! Gratulujemy!
Damian Kulig dorzucił od siebie 21 punktów, a Keyshawn Woods 18. 8 asyst rozdał Donovan Jackson, a rekord punktowy Aaron Cel podkreślił dodatkowo 11toma zbiórkami.

Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa 94:102
Kwarty: 22:22 | 27:28 | 17:26 | 28:26
Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 26, Damian Kulig 21, Keyshawn Woods 18, Donovan Jackson 13, Carlton Bragg Jr 4, Bartosz Diduszko 2, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0, Aleksander Perka 0, Jakub Kondraciuk - nie zagrał.
Legia Warszawa: Nickolas Neal 24, Earl Watson 16, Jakub Karolak 15, Lester Medford Jr 14, Jamel Morris 14, Grzegorz Kulka 9, Grzegorz Kamiński 5, Adam Linowski 3, Dariusz Wyka 2, Przemysław Kuźkow, Jakub Sadowski - nie zagrali.