Zapomniane hasło

Rejestracja

Polski Cukier Toruń po raz ósmy!

17 grudnia 2020

Zacięta pierwsza połowa i druga część gry pod kontrolą - tak w skrócie wyglądał mecz XVII kolejki Energa Basket Ligi rozrgywany w Arenie Toruń. Polski Cukier Toruń wygrał kolejne spotkanie na swojej hali.

Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli. Szczecinianie skutecznie wybili nas z wejścia w odpowiedni rytm od początku spotkania i już po kilku minutach i ostrzale z dystansu, prowadzili trzynastoma punktami! Szybkie zmiany trenera Zawadki też niewiele wniosły na samym początku - Keyshawn Woods w 24 sekundy zaliczył trzy starty i Wilki prowadziły wtedy już nawet 22:8. Prawdziwych mężczyzn poznaje się jednak nie po tym jak zaczynają, tylko jak kończą. Straty "zresetowały" Keyshawna, który do końca meczu w trochę ponad 30 minut zagrał na niesamowitej skuteczności z gry - 81,8% myląc się tylko dwa razy przy rzutach z dystansu! W drugiej części pierwszej kwarty to jednak my zagraliśmy lepiej i na regulaminową przerwę po 10 minutach schodziliśmy przy wyniku 23:29. W drugiej kwarcie to my nacisnęliśmy mocniej i udało się odrobić wszystkie straty z początku meczu. Po celnych trafieniach Woodsa i Jacksona schodziliśmy do szatni na jednopunktowym prowadzeniu - 49:48.

Dobrą formę utrzymaliśmy też po powrocie na parkiet, budując przewagę od razu po przerwie. Do końca tej części gry King Szczecin już tylko odpowiadał raz na jakiś czas celnymi rzutami. Wyróżniał się Dustin Ware i Michael Fakuade. Przed ostatnią kwartą było 68:62. Nastąpiło też delikatne rozprężenie i szczecinianie odrobili kolejne punkty do stanu 70:68. Od tego momentu zaliczyliśmy jednak moment, w którym zdominowaliśmy przeciwnika i wygraliśmy go 26:6. Dopiero w ostatnich dwóch minutach delikatnie odpuściliśmy co pozwoliło Kingowi na zdobycie kilku punktów i ustalenie ostatecznego wyniku spotkania na 102:83.

Najwiecej punktów zdobyli: Keyshawn Woods (25) oraz Donovan Jackson (24). 12 asyst rozdał Obie Trotter wyrównując rekord tego sezonu, a najlepiej na desce zagrał Aaron Cel zbierając 11 piłek.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 102:83
Kwarty: 23:29 | 26:19 | 19:14 | 34:21

Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 25, Donovan Jackson 24, Damian Kulig 14, Aaron Cel 13, Obie Trotter 9, Carlton Bragg Jr 5, Aleks Perka 5, Bartosz Diduszko 4, Jakub Kondraciuk 3, Michał Samsonowicz 0, Marcin Wieluński, - nie zagrał.

King Szczecin: Dustin Ware 21, Dominik Wilczek 14, Jakub Schenk 13, Michael Fakuade 12, Adam Łapeta 11, Cleveland Melvin 10, Mateusz Bartosz 2, Thomas Davis 0, Jakub Kobel 0, Mateusz Zębski 0, Maciej Adamkiewicz - nie zagrał.