Zwycięstwo numer siedem!

13 grudnia 2020

Jednego punktu zabrakło do wzięcia pełnego rewanżu za sierpniową porażkę na start sezonu w Gliwicach. Polski Cukier Toruń rozpoczął rundę rewanżową od ważnego zwycięstwa we własnej hali.

To, że będzie ciężko pokazały już pierwsze minuty. Co prawda rozpoczęliśmy od świetnych dwóch rzutów Obiego Trottera za 3 i po 50 sekundach prowadziliśmy 6:0, ale była to połowa punktów rzuconych w tej kwarcie. Mocna obrona po obydwu stronach parkietu dawała we znaki i piłka rzadko była rzucana w kierunku obręczy jak na warunki, do których przyzwyczailiśmy się w tym sezonie.
Po pierwszych dziesięciu minutach było po 12. W drugiej kwarcie GTK podkręciło tempo, prowadząc już w pewnym momencie nawet 9 punktami. Torunianie jednak szybko odpowiedzieli i zaczęli zmniejszać straty. Wynik do przerwy na 31:37 ustalił Joshua Perkins celnym rzutem zza łuku.

Po powrocie z szatni na parkiet mecz nie zmienił się ani trochę - nadal obydwie drużyny bardzo mocno pracowały w obronie, a decyzje sędziów często wywoływały protesty - w tej części gry obydwie drużyny otrzymały po rzucie wolnym za przewinienia techniczne. W tej części gry torunianom udało się jednak odrobić wszystkie straty i ograniczyć punktowanie gliwiczan do raptem 10 punktów w przeciągu całej kwarty - dało to 6 punktowe prowadzenie na koniec tej części gry po rzucie Keyshawna Woodsa. Niestety na początku ostatniej kwarty cała przewaga została roztrwoniona po trafieniach m.in. Szymona Szewczyka i Łukasza Diduszko. Mocna obrona w ostatnich pięciu minutach pozwoliła jednak na utrzymanie wywalczonego prowadzenia, a GTK w trakcie tego czasu zdobyło tylko 4 punkty przy naszych 15tu, co ostatecznie dało zwycięstwo 78:65. W ostatniej akcji próbę wyrównania stanu punktowego dwumeczu podjął jeszcze Donovan Jackson, ale nie trafił. Piłkę zebrał Obie Trotter i zdaniem zawodników z Torunia był przy trafieniu spod kosza faulowany. Gwizdka jednak nie było i z GTK Gliwice nasz bilans w tym sezonie to -1 mały punkt.

Najcelniej w tym meczu rzucał Obie Trotter - 19 pukntów, Donovan Jackson asystował 8 razy, a ukoronowaniem double-double Damiana Kuliga było 13 zbiórek.

Polski Cukier Toruń - GTK Gliwice 78:65
Kwarty: 12:12 | 19:25 | 22:10 | 25:18

Polski Cukier Toruń: Obie Trotter 19, Damian Kulig 16, Donovan Jackson 13, Aaron Cel 12, Keyshawn Woods 9, Bartosz Diduszko 7, Carlton Bragg Jr 2, Marcin Wieluński 0, Aleks Perka 0, Michał Samsonowicz 0, Jakub Kondraciuk - nie zagrał

GTK Gliwice: Łukasz Diduszko 16, Joshua Perkins 12. Szymon Szewczyk 11, Szannon Bogues Jr 8, Terry Henderson 7, Daniel Gołębowski 7, Szymon Szymański 4, Aleksander Wiśniewski 0, Stanisław Heliński, Kacper Radwański - nie zagrali.