Śląsk za mocny...

08 grudnia 2020

W ostatniej kolejce 1. rundy sezonu zasadniczego 2020/21 to drużyna 17-krotnego mistrza Polski okazała się lepsza. Polski Cukier Toruń nadal bez zwycięstwa poza własną halą.

Od pierwszego gwidka swoje tempo gry narzucili gospodarze, którzy po trzech minutach prowadzili już 9:4. Mocna i wysoka gra w obronie utrudniała torunianom skuteczną grę w ataku. Aż do ostatniej minuty pierwszej kwarty we znaki dawał również szybki i dokładny atak wrocławian. Przy stanie 22:16 koncertowy moment zaliczył jednak Donovan Jackson, który trafił dwa razy zza łuku, przy drugiej próbie będąc jeszcze faulowanym. Ostatecznie na pierwszą przerwę schodziliśmy na jednopunktowym prowadzeniu. Druga kwarta to długa wymiana ciosów z delikatnym wskazaniem na Polski Cukier. Po 18 minutach gry udało się nawet uciec na 11 punktów, jednak w końcówce Śląsk znowu przycisnął broniąca na całym boisku i ostatecznie do szatni na przerwę zeszliśmy przy stanie 36:43.

Druga połowa zaczęła się fatalnie - od serii 8:0 Śląska, która pozwoliła Wrocławianom zniwelować straty. Przez całą trzecią część gry byliśmy świadkami kolejnej wymiany ciosów. Dla nas najczęściej trafiali Bartosz Diduszko, Aaron Cel oraz Donovan Jackson. Nie mógł przełamać się Damian Kulig. Pod koniec Śląsk uciekł na 5 punktów, jak miało się później okazać, i utrzymał przewagę do końca meczu. Ostatnia kwarta to spokojne kontrolowanie wyniku przez Wrocławian, szarpać próbował jeszcze Diduszko, indywidualnie grał też Jackson trafiając m.in. "trójkę z naklejki", ale niestety to nie wystarczyło. Ostatnia szansa pojawiła się gdy Bartek dostał piłkę w rogu, wykonał rzut, piłka długo tańczyła na obręczy, jednakże ostatecznie z niej wypadła. Wynik meczu ustalił Ivan Ramjlak z linii rzutów wolnych na 82:70

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 82:70
Kwarty: 22:23 | 14:20 | 24:12 | 22:15

WKS Śląsk Wrocław: Strahinja Jovanović 22, Elijah Stewart 17, Aleksander Dziewa 10, Kyle Gibson 9, Akos Keller 8, Ivan Ramljak 8, Szymon Tomczak 6, Mateusz Szlachetka 2, Michał Gabiński 0, Paweł Strzępek, Jakub Musiał, Jan Wójcik - nie zagrali

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 24, Aaron Cel 15, Bartosz Diduszko 12, Obie Trotter 7, Keyshawn Woods 6, Carlton Bragg Jr 2, Aleksander Perka 2, Damian Kulig 2, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz, Jakub Kondraciuk - nie zagrali