Wygrywamy po raz szósty!

18 listopada 2020

Powrót Tomasza Śniega do Torunia szczęśliwy dla drużyny gospodarzy - Polski Cukier Toruń wygrał 108:95.

Kontrolowana ucieczka, dobry atak oraz niezła obrona - tak wyglądała pierwsza kwarta po stronie toruńskiej drużyny. Dobre rozegranie akcji, penetrowanie w pomalowane i dobre pozycje do rzutu za trzy wysworowały gospodarzy na 12-punktowe prowadzenie po pierwszej kwarcie, a ważne rzuty trafiali Bartosz Diduszko, Donovan Jackson i Damian Kulig. W drugiej części gry Stargardzianie starali się odpowiedzieć, ale w pewnym momencie to Torunianie prowadzili już 18-toma punktami przy stanie 50:32. Tutaj nastąpiło jednak małe trzęsienie ziemi i to PGE Spójnia zaliczyła run 18:2 czym zmniejszyła straty tylko do dwóch punktów. Ostatnią akcję pierwszej połowy zakończył jednak świetny Obie Trotter, który trafił za trzy i do przerwy było 55:50.

Z szatni obie drużyny wyszły zmotywowane i kontynuowały ofensywny styl gry. Lepszy w tym elemencie był jednak Polski Cukier Toruń i znowu udało się odskoczyć na dwucyfrową przewagę, która po faulu na Keyshawnie Woodsie w kontrze oraz faulu niesportowym w tej samej akcji poza piłką - wynosiła nawet 14 punktów. Do końca tej kwarty wynik niewiele się zmienił i przed ostatnią częścią gry Torunianie byli na prowadzeniu 81:68. Przez większą cześć czwartej kwarty utrzymywała się bezpieczna przewaga 15 punktów po stronie gospodarzy, a gościom każda próba pogoni nie przynosiła oczekiwanych rezultatów. Przysłowiowym "gwoździem" okazała się akcja Aleksa Perki, który najpierw nieudanie próbował wbiec pod kosz, co skończyło się stratą i przewagą 5 na 4 w ataku dla PGE Spójni, ale Raymond Cowels nie trafił ważnej trójki, piłkę zebrał Kulig i dalekim podaniem do powracającego dopiero do obrony Aleksa Perki - zanotował asystę przy wsadzie w kontrze. Po tej akcji Stargardzianom udało się jeszcze zejść na 10 punktów, ale wykorzystali wszystkie faule. Wynik na 108:95 ustalił Damian Kulig rzutem za trzy.

Najlepiej punktowali: Obie Trotter (22), Damian Kulig (19), 7 razy asystował Donovan Jackson, a z tablicy 9 razy piłkę zbierał Aaron Cel.

Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard 108:95
Kwarty: 29:17 | 26:33 | 26:18 | 27:27
Polski Cukier Toruń: Obie Trotter 22, Damian Kulig 19, Keyshawn Woods 18, Donovan Jackson 16, Bartosz Diduszko 14, Aaron Cel 12, Aleksander Perka 4, Carlton Bragg Jr 3, Marcin Wieluński 0, Michał Samsownowicz, Jakub Ciemiński - nie zagrali.
PGE Spójnia Stargard: Ricky Tarrant 20, Filip Matczak 18, Omari Gudul 15, Kacper Młynarski 12, Raymond Cowels III 10, Tomasz Śnieg 9, Mateusz Kostrzewski 6, Baylee Steele 5, Piotr Potap, Szymon Walczak, Filip Siewruk - nie zagrali