Zapomniane hasło

Rejestracja

Polski Cukier Toruń nie roztopił ostrowskiej Stali

08 listopada 2020

5 punktów lepsza okazała się Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski od Polskiego Cukru Toruń w meczu 12 kolejki Energa Basket Ligi.

Mecz od samego początku był wyrównany a po pierwszych kilku minutach i rzutach Donovana Jacksona Twarde Pierniki prowadziły 7:6. Nietety z ławki bardzo dobry mecz zagrał James Florence, który od pierwszej kwarty miał sposób na nasz zespół. Pierwsze 10 minut skończyło się prowadzeniem ostrowian 24:17. W drugiej części gry próbowaliśmy szarpać i gonić wynik, ale Stal skutecznie odpowiadała na nasze ataki, po pięciu minutach prowadząc nawet 13-toma punktami. W końcówce kwarty dobrze zagrał jednak MVP Października - Damian Kulig oraz Jackson i na przerwę schodziliśmy mając pięć punktów straty.

Na trzecią kwartę wyszliśmy zmotywowani i szybko zmniejszyliśmy straty do 2 punktów, jednak dobre akcje Jakuba Garbacza i Florence'a pozwoliły znowu odskoczyć ostrowianom, na bezpieczne 8 punktów przewagi. Pod koniec kwarty i rzucie Chrisa Smitha z rogu Ostrów znowu miał przewagę 13 punktów - 73:60. W ostatniej akcji nieszcześliwie na kolano Michała Samsonowicza nadział się Florence, który już nie zagrał do końca meczu. Bez Jamesa na boisku mieliśmy trochę więcej miejsca, dzięku czemu udało się znowu odrobić 8 punktów do stanu 77:72 po przechwycie i atomowym wsadzie Carltona Bragga Jr'a. Potem niestety nastąpiła seria błędów z obu stron, które nie kończyły się punktami. Niestety 5 punktów przewagi utrzymało się do końca, a wynik celnym lay-upem ustalił Donovan Jackson.

Najlepiej punktowali: Jackson (22), Kulig (19), Jackson dorzucił też 5 asyst, a Aaron Cel oraz Bartosz Diduszko mieli po 6 zbiórek.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 85:80
Kwarty: 24:17 | 25:27 | 24:16 | 12:20

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski: James Florence 19, Jakub Garbacz 16, Josip Sobin 14, Chris Smith 10, Jarosław Mokros 8, Taurean Green 7, Shawn King 4, Szymon Ryżek 3, Marcin Dymała 2, Carl Lindbom 2, Łukasz Wojciechowski, Marcin Pławucki - nie zagrali

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 22, Damian Kulig 19, Aleksander Perka 8, Obie Trotter 7, Bartosz Diduszko 7, Keyshawn Woods 6, Aaron Cel 6, Carlton Bragg Jr 5, Michał Samsonowicz 0, Marcin Wieluński 0, Ignacy Grochowski - nie zagrał