Nie taki diabeł straszny! Polski Cukier Toruń wygrywa po raz 5!

01 listopada 2020

Mecz pod kontrolą, bez historii i kolejne zwycięstwo domowe Polskiego Cukru Toruń - tak można by opisać sobotni wieczór w Arenie Toruń w jednym zdaniu.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej wymiany ciosów w ataku do stanu 8:8. Kolejne 13 punktów rzucili Bartosz Diduszko, Donovan Jackson oraz Obie Trotter i na tablicy pojawił się wynik 21:8. Do końca pierwszej części gry Torunianie kontrolowali przebieg gry dobrze zbierając w obronie i zaliczając przechwyty. Po dziesięciu minutach było +12 - 30:18. Pierwsza część drugiej kwarty to kontrola wyniku, ale od 4 minuty tej części gry niestety przestało wpadać, co skończyło się szybką odpowiedzią "kociewskich diabłów", które wykorzystywał Steven Haney, Trevon Allen czy Peter Olisemeka. W pewnym momencie Starogardzianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie 42:44, ale szybka odpowiedź Damiana Kuliga oraz Trottera z powrotem wysworowała Polski Cukier i tak już pozostało do końca pierwszej połowy. Zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 53:46.

Druga połowa to większa kontrola, chociaż Polpharma nadrabiała celnymi trójkami, które nam jak na złość wyjątkowo nie chciały wpadać - 5/25 w całym meczu to na pewno element do poprawy. Mimo to Polski Cukier Toruń trzymał bezpieczny dystans punktowy. Na ostatnią przerwę schodziliśmy znowu z 12-punktowym prowadzeniem 72:60. Ofensywa to już znak rozpoznawalny meczów rozgrywanych w Arenie Toruń a ostatnia kwarta to popis strzeleckich umiejętności z jednej i drugiej strony - wpadło aż 57 punktów! Trafiali prawie wszyscy, którzy byli na parkiecie, świetną kwartą zaliczył Keyshawn Woods oraz po stronie gości - James Washington. Polpharma cały czas starała się gonić, ale najbliżej Starogardzianie byli w samej końcówce - na 32 sekundy do końca, kiedy to było 95:90. Dwa niecelna rzuty jednak pozwoliły na wykonywanie rzutów wolnych Twardym Piernikom i ostateczny wynik meczu to 99:90.

Świetny indywidualny występ zaliczył Keyshawn Woods (22 punkty), double-double zaliczył Damian Kulig (20 punktów, 10 zbiórek), a swoje granie zespołowe dorzucił też Aaron Cel (11 zbiórek, 7 asyst).

Przy okazji celny lay-up Aarona w trzeciej kwarcie pozwolił mu na zdobycie okrągłej liczby punktów w Toruniu - 1500! GRATULUJEMY!

Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 99:90
Kwarty: 30:18 | 23:28 | 19:14 | 27:30
Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 22, Damian Kulig 20, Donovan Jackson 19, Bartosz Diduszko 18, Obie Trotter 11, Aaron Cel 6, Aleksander Perka 2, Michał Samsonowicz 1, Carlton Bragg Jr 0, Marcin Wieluński, Jakub Kondraciuk - nie zagrali
Polpharma Starogard Gdański: Steven Haney 20, James Washington 19, Trevon Allen 16, Grzegorz Surmacz 9, Joe Furstinger 7, Sebastian Kowalczyk 6, Peter Olisemeka 6, Jacek Jarecki 5, Sebastian Walda 2, Szymon Urbański, Mateusz Itrich, Radosław Chorab - nie zagrali