Zapomniane hasło

Rejestracja

Ligowy szlagier dla Asseco Arki. Polski Cukier Toruń przegrywa w Gdyni.

07 marca 2020

To nie był nasz wieczór. Po emocjonującej końcówce to Asseco Arka Gdynia wygrała piątkowy hit Energa Basket Ligi! Gdynianie pokonali Polski Cukier Toruń 82:75. Początek spotkania przebiegał w dobrym tempie i rytmie "kosz za kosz". Po małej serii 8:0 i akcji Aarona Cela to zespół z Torunia prowadził po pierwszych 5 minutach 12:6. Szybko dwiema trójkami odpowiedział na to skuteczny tego dnia Phil Greene. Spotkanie stało się bardzo zacięte, a obie drużyny skutecznie neutralizowały swoje atuty. Trafienie Bartłomieja Wołoszyna oznaczało remis na zakończenie pierwszej kwarty - po 22. Po celnej trójce Damiana Kuliga w drugiej kwarcie torunianie mieli już cztery punkty przewagi, ale im dalej w las tym bardziej to Asseco Arka zaczęła przejmować inicjatywę. Pomagały w tym przede wszystkim rzuty z dystansu. Trafiali Krzysztofa Szubargi i Josha Bostica, dzięki którym gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 46:41. Trzecią kwartę gdynianie rozpoczęli od serii 8:0 i po kolejnej trójce Josha Bostica mieli już 14 punktów przewagi! Sygnał do odrabiania strat dał Keith Hornsby, a dzięki akcjom Aarona Cela i Jakuba Schenka goście zmniejszyli straty na zaledwie dwa punkty. Po chwili Alade Aminu doprowadził do remisu, a w odpowiedzi Mickell Gladness ustawił wynik po 30 minutach na 59:57 dla gospodarzy. W czwartej kwarcie po trójce Kyle’a Weavera Polski Cukier wyszedł na prowadzenie. Gospodarze jednak w całym meczu oddali 29 prób z dystansu. Trafili 13 razy, a dwie kluczowe "trójki" przy stanie 74:72 wykorzystali Phil Greene IV i Josh Bostic. Asseco Arka prowadziła już ośmioma punktami, a tego torunianie nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrał 82:75. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Josh Bostic z 21 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Damian Kulig z 16 punktami i 8 zbiórkami.

Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń 82:75
Kwarty: 22:22, 24:19, 13:16, 23:18
Asseco Arka: Josh Bostic 21, Phil Grene 15, Kyndall Dykes 14, Krzysztof Szubarga 8, Leyton Hammonds 7, Mickell Gladness 6, Dariusz Wyka 5, Adam Hrycaniuk 4, Bartłomiej Wołoszyn 2, Marcin Malczyk 0.
Polski Cukier: Damian Kulig 16, Karol Gruszecki 14, Jakub Schenk 11, Aaron Cel 10, Chris Wright 8, Keith Hornsby 4, Alade Aminu 4, Aleksander Perka 3, Kyle Weaver 3, Bartosz Diduszko 2.