Zapomniane hasło

Rejestracja

Przegrana końcówka w Warszawie...

12 stycznia 2020

Fatalna końcówka spotkania i zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Wyjazdowe spotkanie z warszawską Legią z całą pewnością należy zaliczyć do tych najmniej udanych w tym sezonie. I choć Polski Cukier rozpoczął mecz od prowadzenia 6:0 po trójce Aarona Cela to gospodarze bardzo szybko na to zareagowali. Błyskawicznie doprowadzili do remisu dzięki akcji Milana Milovanovicia, a sam mecz zdecydowanie się wyrównał. Mocno obrona i słabsza skuteczność sprawiła, że obie drużyny długo szukały optymalnych rozwiązań. Dopiero trafienie Bartosz Diduszki ustawiło wynik po pierwszych 10 minutach na 17:15 dla gości z Torunia. W drugiej kwarcie kolejne skuteczne zagrania pod koszami Alade Aminu sprawiały, że torunianie odskoczyli na dziewięć punktów przewagi. To nie robiło jednak wrażenia na zawodnikach z Warszawy. Świetnie prezentowali się Filip Matczak oraz Michał Michalak, którzy powoli odrabiali straty. Rzut wolny tego drugiego zbliżył gospodarzy na zaledwie jeden punkt - do stanu 44:45 po pierwszych 20 minutach. Początek trzeciej kwarty był bardzo podobny, Legia trzymała się bardzo blisko, Polski Cukier Toruń próbował odskoczyć w ataku. Fragment mocniejszej obrony gospodarzy sprawił, że ekipa trenera Tane Spaseva zanotowała serię 11:0, a po trafieniu Mariusza Konopatzkiego ponownie odzyskała przewagę. Teraz to Polski Cukier musiał gonić wynik. Skuteczne akcje Bartosza Diduszki i Alade Aminu dały nam remis po 30 minutach - po 63. Dzięki celnym trójkom Chrisa Wrighta i Bartka Diduszki w czwartej kwarcie torunianie wracali na prowadzenie. Legia odpowiedziała na to błyskawicznie - serią 10:0! To sprawiało, że w końcówce w lepszej sytuacji była drużyna z Warszawy. Gospodarze zachowali zimną krew na linii rzutów wolnych i ostatecznie wygrali 92:85! Najlepszym zawodnikiem Legii był Filip Matczak, który zdobył 24 punkty, 11 zbiórek i 6 asyst. Alade Aminu zanotował 19 punktów i 12 zbiórek dla gości z Torunia.

Legia Warszawa - Polski Cukier Toruń 92:85
Kwarty: 15:17, 29:28, 19:18, 29:22
Legia Warszawa: Michał Michalak 28, Filip Matczak 24, Milan Milovanović 14, Kahlil Dukes 9, Adam Linowski 8, Mariusz Konopatzki 5, Keanu Pinder 4, Patryk Nowerski 0, Jakub Nizioł 0, Przemysław Kuźkow 0.
Polski Cukier: Alade Aminu 19, Chris Wright 18, Keith Hornsby 14, Bartosz Diduszko 12, Aaron Cel 9, Karol Gruszecki 5, Aleksander Perka 5, Jakub Schenk 2, Mikołaj Ratajczak 0.