Zabrakło centymetrów pod koszem. Polski Cukier przegrywa w Ostrowie

28 grudnia 2019

Zdecydowanie to nie był nasz dzień! Osłabiony brakiem Damiana Kuliga i Alade Aminu zespół z Torunia przegrał w Ostrowie Wielkopolskim w ostatnim spotkaniu w 2019 roku. Była to dopiero druga porażka Polskiego Cukru Toruń w tym sezonie. Rzuty z dystansu Aarona Cela oraz powracającego do składu po kontuzji Karola Gruszeckiego sprawiły, że od początku spotkania goście z Torunia prowadzili już 11:5.

BM Slam Stal goniła wynik, a dzięki trafieniom Jarosława Mokrosa i Nikoli Jevtovicia doprowadziła do remisu. Torunianie ponownie starali się uciekać, ale rzut Jakuba Garbacza ustawił wynik po 10 minutach na 21:21. W drugiej kwarcie zespół trenera Łukasza Majewskiego zanotował serię 8:0, przejmując tym samym inicjatywę ofensywną. Po późniejszym trafieniu Przemysława Żołnierewicza zespół z Ostrowa miał nawet 10 punktów przewagi! Gospodarze od tego momentu kontrolowali sytuację, a dzięki kolejnej skutecznej akcji Jevtovicia po pierwszej połowie wygrywali 46:35. Na początku trzeciej kwarty sytuację wicemistrzów Polski starali się poprawiać Chris Wright i Aaron Cel. To jednak nie wystarczało na rozpędzonych gospodarzy. Dopiero seria 8:0 po skutecznych rzutach wolnych Aarona Cela sprawiła, że torunianie znacznie się zbliżyli do gospodarzy. Dzięki skutecznej akcji Karola Gruszeckiego zespół z Torunia doprowadzili do remisu, natomiast celna trójka Jakuba Schenka wyprowadziła zespół trenera Sebastiana Machowskiego na prowadzenie 59:57 po 30 minutach. W czwartej kwarcie BM Slam Stal potrafiła zdobyć szybko cztery punkty przewagi, chociaż goście robili wszystko, aby być wciąż blisko zmieniając pomysły w obronie. W pewnym gra Polskiego Cukru w ataku się załamała, w tym samym momencie Stal przyspieszyła i dzięki celnym rzutom wolnym Filipa Dylewicza przewaga gospodarzy wynosiła już 11 punktów! Ostatecznie ostrowianie wykorzystali problemy rywali i wygrali zasłużenie 85:72. Najlepszym graczem gospodarzy był Nikola Jevtović z 17 punktami i 8 zbiórkami. Aaron Cel zdobył dla gości 17 punktów, 12 zbiórek i dołożył 4 asysty.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 85:72
Kwarty: 21:21, 25:14, 11:24, 28:13
BM Slam Stal: Nikola Jevtović 17, Przemysław Żołnierewicz 14, Jay Threatt 12 (11 as), Paulius Dambrauskas 10, Jakub Garbacz 8, Filip Dylewicz 8, Jarosław Mokros 6, Daniel Szymkiewicz 6, Łukasz Wiśniewski 4.
Polski Cukier: Aaron Cel 17 (12 zb), Chris Wright 18, Karol Gruszecki 8, Aleksander Perka 7, Bartosz Diduszko 6, Jakub Schenk 6, Kyle Weaver 5, Keith Hornsby 5, Mikołaj Ratajczak 0, Ignacy Grochowski 0.