11 zwycięstwo w sezonie! Polski Cukier wygrywa ze Śląskiem we Wrocławiu!

14 grudnia 2019

Polski Cukier kolejny raz pokazał niesamowicie zespołową koszykówkę i pokonał zasłużenie na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław aż 108:86 w sobotnim meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi. Wicemistrzowie Polski świetnie weszli w to spotkanie, po trójce Chrisa Wrighta prowadzili już 7:0. Koszykarze Śląska odpowiedzieli trafieniami Mathieu Wojciechowskiego i Kamila Łączyńskiego, ale to Polski Cukier miał większą inicjatywę w ofensywie i dobrze współpracował w obronie. Trójka Keitha Hornsby’ego pozwoliła uciec drużynie z Torunia na ponad 10 punktów - po pierwszych 10 minutach było 27:16 dla Polskiego Cukru. Rzut z dystansu Aarona Cela na początku drugiej kwarty powiększył prowadzenie gości aż do 16 punktów. Kilka indywidualnych akcji Wojciechowskiego oraz Dziewy pozwoliło wrocławianom na zbliżanie się nieco do Twardych Pierników, ale w sobotę ekipa trenera Sebastiana Machowskiego nie pozwalała gospodarzom na zbyt wiele. Seria 9:0 i kolejne trafienie Bartosza Diduszki oznaczały aż 22 punkty przewagi torunian! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:36 i goście mogli spokojnie udać się do szatni. Alade Aminu w trzeciej kwarcie był nie zatrzymania pod koszami, a głównie dzięki niemu Polski Cukier utrzymywał bezpieczną przewagę. Skuteczny rzut za trzy punkty Chrisa Wrighta sprawił, że prowadzenie Polskiego Cukru ponownie wzrosło do 22 punktów. Ekipa trenera Olivera Vidina odpowiedziała jeszcze serią 10:0, w której wyróżnił się Aleksander Dziewa, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Keith Hornsby. Po 30 minutach było 81:58 dla zespołu z Torunia. Czwarta kwarta była już pod całkowitą kontrolą gości, którzy jeszcze powiększali swoją przewagę. Efektowne zagranie Kyle’a Weavera oznaczało już 30 punktów prowadzenia, a "setkę" w drużynie z Torunia przekroczył Mikołaj Ratajczak. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył 108:86. Najlepszym strzelcem gości z Torunia był Keith Hornsby z 21 punktami i 3 asystami. To jedenaste zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń w tym sezonie, dzięki czemu zespołu Sebastiana Machowskiego umocni się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 86:108
Kwarty: 16:27, 20:24, 22:30, 28:27
WKS Śląsk: Mathieu Wojciechowski 17, Devoe Joseph 16, Michael Humphrey 11, Torin Dorn 10, Aleksander Dziewa 10, Kamil Łączyński 8, Michał Gabiński 7, Danny Gibson 4, Jakub Musiał 3, Andrew Chrabąszcz 0, Tomasz Żeleźniak 0, Michał Jodłowski 0.
Polski Cukier: Keith Hornsby 21, Bartosz Diduszko 13, Damian Kulig 11, Aaron Cel 11, Kyle Weaver 10, Alade Aminu 10, Chris Wright 9, Aleksander Perka 8, Mikołaj Ratajczak 8, Jakub Schenk 7, Damian Chojnacki 0.