Zapomniane hasło

Rejestracja

Dreszczowiec w Ostendzie! Polski Cukier Toruń o krok od zwycięstwa

03 grudnia 2019

Szalony mecz i niesamowite emocje w Ostendzie! Polski Cukier Toruń grał jak równy z równym na parkiecie Mistrza Belgii przegrywając dopiero po dwóch dogrywkach 105:103! To był jedno z najbardziej dramatycznych spotkań w tym sezonie w Koszykarskiej Lidze Mistrzów. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniu Braiana Angoli prowadzili nawet 9:4. Szybka seria 6:0 pozwoliła przejąć inicjatywę torunianom, a później dzięki akcji Keitha Hornsby’ego przewaga tej ekipy wynosiła już dziewięć punktów. Drużyna z Ostendy trochę przyspieszyła, co pomogło odrobić część strat. Po 10 minutach było 24:19. W drugiej kwarcie obie ekipy poprawiły obronę, co wpłynęło też na skuteczność. Dzięki rzutom wolnym Dusana Djordjevicia Filou zbliżyło się nawet na cztery punkty, ale ekipa trenera Sebastiana Machowskiego ponownie uciekała, również po kontrach Chrisa Wrighta. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:35. Trzecią kwartę zespół z Belgii rozpoczął od serii 8:0, dzięki czemu szybko zdobywał przewagę. Polski Cukier opanował jednak sytuację, a było to możliwe dzięki duetowi Chris Wright - Alade Aminu. Po kolejnej skutecznej akcji Kyle’a Weavera przewaga gości wzrosła do 13 punktów. Po 30 minutach było 65:57 dla Polskiego Cukru. W czwartej kwarcie zespół z Ostendy walczył o korzystniejszy wynik, a dzięki kolumbijczykowi Braianowi Angoli wychodzili nawet na minimalne prowadzenie. W samej końcówce bardzo ważną trójkę trafił rozgrywający Keye van der Vuurst de Vries, a następnie zbiórkę w ataku i dwa punkty dla gospodarzy dołożył Shevon Thompson. Keith Hornsby zdołał jeszcze szaloną trójką doprowadzić do remisu, a to oznaczało… dogrywkę!

Dodatkowy czas gry ponownie był bardzo wyrównany i żadna z ekip nie potrafiła uciec na bezpieczną przewagę. Do kolejnego remisu rzutami wolnymi doprowadził Wright, a szalony rzut na zwycięstwo oddawał jeszcze Hornsby. To się jednak nie udało, a kibice zobaczyli drugą dogrywkę! W niej Polski Cukier uciekł nawet na pięć punktów po trójce Aarona Cela. Gospodarze byli w stanie odrobić te straty i ponownie remisować. W jednej z ostatnich akcji kolejnym wsadem popisał się Angola i to Filou wygrało 105:103.

Filou Ostenda - Polski Cukier Toruń 105:103
Kwarty: 19:24, 16:16, 22:25, 27:19, dogrywka 8:8, 13:11
Filou: Braian Angola 33, Dusan Djordjevic 16, Shevon Thompson 16 (17 zb), Simon Buysse 16, Keye van der Vuurst de Vries 12, Amar Sylla 8, Jean-Marc Mwema 4, Yannick Desiron 0, Servaas Buysschaert 0.
Polski Cukier: Chris Wright 31, Keith Hornsby 23, Alade Aminu 18, Aaron Cel 13, Kyle Weaver 11, Bartosz Diduszko 4, Mikołaj Ratajczak 3, Aleksander Perka 0, Jakub Schenk 0, Ignacy Grochowski 0.