Zapomniane hasło

Rejestracja

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Polski Cukier wygrywa mecz na szczycie

09 listopada 2019

Torunianie wygrywają piątkowy hit Energa Basket Ligi! Polski Cukier w świetnym stylu pokonał Asseco Arkę Gdynia 80:65 i był to popis zespołowej obrony oraz zaangażowania całej drużyny. Twarde Pierniki przez cały mecz kontrolowały sytuację, w zasadzie już od trafienia Keitha Hornsby’ego, po którym gospodarze wyszli na prowadzili 6:2. Amerykanin był ponownie w tym dniu doskonale dysponowany rzutowo, to dzięki niemu oraz kreatywności duetu Chris Wright - Kyle Weaver zespół z Torunia na początku spotkania utrzymywał kilkupunktową przewagę.

Sytuację starali się zmieniać m.in. Josh Bostic oraz Krzysztof Szubarga, ale po 10 minutach było 22:17. Asseco Arka starała się przyspieszać grę, ale torunianie nie pozwalali w piątkowy wieczór na zbyt wiele. Po skutecznej akcji Chrisa Wrighta podopieczni Sebastiana Machowskiego "odjechali" rywalom już na 12 punktów. Gdynianie notowali sporo strat, co z kolei ułatwiało sprawę drużynie z Torunia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:34. W trzecią kwartę dobrze weszli Ben Emelogu i Devonte Upson, ale Keith Hornsby i bardzo aktywny pod tablicami Alade Aminiu robili swoje, utrzymując bezpieczne prowadzenie gospodarzy. Po akcji 2+1 Kyle’a Weavera wzrosło ono do 14 punktów. Emelogu z Moorem starali się nieco poprawiać sytuację Asseco Arki, ale po 30 minutach przewaga Polskiego Cukru była wciąż bezpieczna - 62:51. W decydującej IV kwarcie celna trójka rezerwowego Ignacego Grochowskiego sprawiła, że przewaga zespołu z Torunia wynosiła już 17 punktów. Nie do zatrzymania był zwłaszcza Alade Aminu, najskuteczniejszy koszykarz tego spotkania. Zwycięstwo Polskiego Cukru nie było już zagrożone i stało się faktem. Ostatecznie wicemistrzowie Polski pokonali gdynian 80:65. Następne spotkanie koszykarze Polskiego Cukru Toruń rozegrają na wyjeździe, we wtorek w Poniewieżu w ramach kolejnej rundy spotkań w Basketball Champions League. Transmisja na antenach telewizyjnych stacji Eurosport. Następne spotkanie Polskiego Cukru Toruń przed własną publicznością 19 listopada o godzinie 20:00 z Turk Telekom Ankara.

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 80:65
Kwarty: 22:17, 21:17, 19:17, 18:14
Polski Cukier: Alade Aminu 24, Keith Hornsby 20, Chris Wright 9, Aaron Cel 9, Aleksander Perka 5, Kyle Weaver 4, Ignacy Grochowski 3, Bartosz Diduszko 2, Mikołaj Ratajczak 2, Jakub Kondraciuk 2, Damian Chojnacki 0.
Asseco Arka: Josh Bostic 15, Devonte Upson 11, Armani Moore 11, Ben Emelogu 11, Krzysztof Szubarga 5, Adam Hrycaniuk 3, Marcin Malczyk 3, Leyton Hammonds 2, Bartosz Wołoszyn 2, Wojciech Czerlonko 2, Dariusz Wyka 0, Grzegorz Kamiński 0.