Zapomniane hasło

Rejestracja

Mecz ataku w Szczecinie i pierwsza porażka w lidze Polskiego Cukru.

03 listopada 2019

Niestety nie ma już niepokonanych drużyn w Energa Basket Lidze! W niedzielę KING Szczecin wygrał przed własną publicznością z Polskim Cukrem Toruń 104:97. Jest to pierwsza porażka koszykarzy z Torunia w tym sezonie w Energa Basket Lidze. Spotkanie dobrych znajomych z I rundy PlaJOff 2019 trochę lepiej rozpoczęli gospodarze. Dzięki Pawłowi Kikowskiemu prowadzili 6:2. Polski Cukier odpowiedział i zdobył przewagę po trafieniach Keitha Hornsby’ego i Aarona Cela, a mecz od tej pory zrobił się bardzo wyrównany. Trójka Jakuba Schenka sprawiała, że po 10 minutach był remis - po 25. W drugiej kwarcie torunianie potrafili uciec nawet na sześć punktów, bo skuteczni pod koszami byli Alade Aminu, a na obwodzie Chris Wright i Jakub Schenk. Zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa jednak walczył jak na Wilki przystało. Bardzo szybko doprowadzał do remisu, a duża w tym zasługa Pawła Kikowskiego i Bena McCauleya. Ważne akcje kończyli też Adam Łapeta oraz Dustin Ware i to KING po pierwszej połowie wygrywał 55:49. Trzecią kwartę Polski Cukier rozpoczął od serii 8:0 i po kolejnej trójce Aleksandra Perki wychodził na nieznaczne prowadzenie. Przez kilka minut goście utrzymywali przewagę, ale później indywidualne zagrania Clevelanda Melvina zmieniały sytuację na korzyść gospodarzy. Mecz ciągle był wyrównany, a obie ekipy grały w ataku falami. Trafienie Kyle’a Weavera ustawiło wynik po 30 minutach na 81:77. Początek kolejnej kwarty był ponownie lepszy dla gospodarzy, którzy od nowa zbudowali przewagę. Po serii 9:0 i akcjach wykończonych przez Thomasa Davisa KING Szczecin uciekł nawet na 11 punktów! Tego pomimo starań Jakuba Schenka i Chrisa Wrighta zespół z Torunia nie był w stanie już odrobić. Ostatecznie ekipa ze Szczecina zwyciężyła 104:97. Najlepszym graczem Polskiego Cukru Toruń był Chris Wright, który zdobył 23 punkty i zanotował 4 asysty. W samej końcówce fatelnej kontuzji stawku skokowego nabawił się Jakub Schenk. Już we wtorek Polski Cukier Toruń zagra kolejne spotkanie w Basketball Champions League przed własną publicznością. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Dinamo Sassari. Bilety - www.twardepierniki.pl/kup-bilet

KING Szczecin - Polski Cukier Toruń 104:97
Kwarty: 25:25, 30:24, 22:32, 27:16