Sto punktów Polskiego Cukru i popis zespołowej koszykówki w Arenie Toruń!

26 października 2019

Kolejny świetny mecz i popis zespołowej koszykówki w wykonaniu Polskiego Cukru Toruń! W piątkowy wieczór podopieczni Sebastiana Machowskiego rozegrali doskonałe spotkanie pokonując wysoko MKS Dąbrowa Górnicza 100:64! Torunianie od początku spotkania chcieli narzucić rywalom swój styl gry. Po rzutach wolnych Chrisa Wrighta prowadzili już 10:2. Wśród gości przewagę starali się zmniejszać Dominic Artis oraz Robert Johnson, ale to było zdecydowanie za mało na dobrze dysponowanych rywali z Torunia. Swoje robili przede wszystkim Keith Hornsby oraz Aaron Cel. Polski Cukier odjechał i po 10 minutach gospodarze prowadzili 22:13. Druga kwarta była bardzo podobna, a świetnie prezentował się tym razem Alade Aminu - przewaga Polskiego Cukru wzrosła już do 21 punktów. To nie był koniec ofensywny popisów zespołu trenera Sebastiana Machowskiego! Trafiali Perka, Hornsby oraz Schenk. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 53:24.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier nie zamierzał zwalniać i jeszcze bardziej powiększał swoją przewagę. Po trójce Bartosza Diduszki wynosiła ona już 32 punkty. Gra MKS w ataku poprawiła się gdy na parkiecie pojawili się rezerwowi, jednak wysokie prowadzenie gospodarzy właściwie gwarantowało zwycięstwo w tym meczu. Setkę przekroczył rzutem spod kosza Aleksander Perka! Ostatecznie torunianie zwyciężyli aż 100:64! Najlepszym graczem gospodarzy był Keith Hornsby, który tym razem zdobył 22 punkty, 4 zbiórki i 4 asysty. Aleks Perka zanowtował 18 punktów i 10 zbiórek, Alade Aminu dołożył 17 punktów, a Jakub Schenk rozdał 10 asyst. Już we wtorek kolejny mecz Polskiego Cukru Toruń w Arenie Toruń. Przeciwnikiem naszej drużyny w spotkaniu 3 kolejki Basketball Champions League będzie Hapoel Unet Holon. Wszystkie bilety na ten mecz kosztują 20 złotych!

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 100:64
Kwarty: 22:13, 31:11, 22:18, 25:22
Polski Cukier: Keith Hornsby 22, Aleksander Perka 18 (10 zb), Alade Aminu 17, Chris Wright 12, Bartosz Diduszko 11, Aaron Cel 6, Jakub Schenk 6 (10 as), Kyle Weaver 3, Mikołaj Ratajczak 3, Damian Kulig 2, Ignacy Grochowski 0.
MKS: Dominic Artis 26, Robert Johnson 18, Filip Put 6, Iwan Wasyl 7, Tavarius Shine 2, Evariste Shonganya 2, Bryce Douvier 2, Jakub Kobel 1, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0, Franciszek Bigaj 0.