Mecz na szczycie dla Polskiego Cukru Toruń!

11 października 2019

Piątkowy hit Energa Basket Ligi w Arenie Toruń dla Polskiego Cukru! Torunianie w przekonującym stylu pokonali przed własną publicznością Stelmet Enea BC Zielona Góra 92:82 i dopisali w tabeli trzecie zwycięstwo w sezonie. Początek spotkania był wyrównany i lekko nerwowy, stąd małe problemy ze skutecznością obu drużyn. Najlepiej spotkanie rozpoczęli Aaron Cel i Chris Wright, dzięki którym Polski Cukier miał niewielką przewagę. Zielonogórzanie trzymali się jednak bardzo blisko, głównie dzięki akcjom Drew Gordona i Lude Hakansona - to dzięki nim podpieczni Żana Tabaka wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie. Świetnym wsadem popisał się Marcel Ponitka, ale po trafieniach niezwykle aktywnego na deskach Alade Aminu po 10 minutach było 20:17. W drugiej kwarcie bardzo dobrze radził sobie Damian Kulig, ważne trafienia notował Keith Hornsby, a torunianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 43:33. Problemem gości była głównie skuteczność rzutów z dystansu - nie trafili ani razu na 12 prób. Trzecią kwartę Damian Kulig rozpoczął od szybkiej serii siedmiu punktów, a przewaga zespołu trenera Sebastiana Machowskiego wzrosła aż do 17 punktów! Straty niemal w pojedynkę próbował w tym fragmencie odrabiać Jarosław Zyskowski Jr., ale bardzo szybko odpowiadał na to punktami Aaron Cel. Prowadzenie gospodarzy w tym meczu nie było nawet przez chwilę zagrożone. Akcja Alade Aminu ustawiła wynik po 30 minutach na 67:50.

Czwarta część meczu toczyła się już całkowicie pod dyktando zespołu z Torunia. Kontry wykończone przez Jakuba Schenka, Keitha Hornsby’ego i Kyle’a Weavera powiększyły przewagę aż do 22 punktów. Polski Cukier ostatecznie zwyciężył 92:82 grając w końcówce rezerwowymi. Po 17 punktów dla gospodarzy rzucili Damian Kulig i Alade Aminu. W ekipie gości wyróżnił się Jarosław Zyskowski z 15 punktami i 7 zbiórkami. To trzecie zwycięstwo w tym sezonie Polskiego Cukru Toruń i dobry prognostyk przed środowym debiutem w Lidze Mistrzów w Manresie.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 92:82
Kwarty: 20:17, 23:16, 24:17, 25:32
Polski Cukier: Damian Kulig 17, Alade Aminu 17, Keith Hornsby 16, Kyle Weaver 12, Aaron Cel 10, Chris Wright 9, Jakub Schenk 6, Mikołaj Ratajczak 5, Aleks Perka 0, Ignacy Grochowski 0.
Stelet Enea BC: Jarosław Zyskowski 15, Ludvig Hakanson 13, Marcel Ponitka 13, Tony Meier 9, Drew Gordon 9, Joe Thomasson 8, Ivica Radić 5, Julian Jasiński 3, Łukasz Koszarek 3, Przemysław Zamojski 0, Kacper Traczyk 0, Kacper Mąkowski 0.