Zwycięstwo na inauguracje sezonu w Energa Basket Lidze!

02 października 2019

Polski Cukier Toruń pokonał na inauguracje sezonu Energa Basket Ligi w Arenie Toruń stołeczną Legię 79:70! Spotkanie pomiędzy drużynami reprezentującymi Energa Basket Ligę w europejskich pucharach lepiej zaczęli koszykarze z Warszawy, którzy po celnej trójce Michaela Finke’ego prowadzili na początku 5:1. Gospodarze błyskawicznie na to odpowiedzieli serią 12:0 - głównie dzięki skutecznym akcjom Aarona Cela i Chrisa Wrighta. Zespół z Warszawy starał się utrzymywać w grze dzięki rzutom swoich wysokich zawodników - Patryka Nowerskiego i Keanu Pindera. Jednak w odpowiedzi kolejny celny rzut Alade Aminu ustalił wynik po 10 minutach na 20:14 dla Polskiego Cukru. W drugiej kwarcie trafienia Aleksa Perki powiększały przewagę drużyny trenera Sebastiana Machowskiego do 10 punktów. Ekipa ze stolicy nie zamierzała się jednak poddawać, chociaż większość akcji kończył indywidualnie tylko Filip Matczak (14 punktów w tej części spotkania). Rzut Jakuba Schenka ustawił wynik po pierwszej połowie na 39:31.

Matczak również w trzeciej kwarcie był nie do zatrzymania, a jego akcje zbliżały Legię na zaledwie pięć punktów. Polski Cukier potrafił jednak utrzymywać cały czas przewagę, bo trafiali zarówno Damian Kulig, jak i Jakub Schenk. Później trójkę dołożył jeszcze Chris Wright, a prowadzenie ponownie wzrastało do 11 punktów. Po 30 minutach było 62:53. W ostatniej części meczu gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie, chociaż po kolejnej trójce Matczaka i rzutach wolnych Finke’ego zespół z Warszawy przegrywał zaledwie czterema punktami. W kluczowych momentach nie zawiedli jednak Chris Wright oraz Jakub Schenk i to torunianie zwyciężyli 79:70. Chris Wright zdobył dla gospodarzy 18 punktów, 3 zbiórki i 5 asyst. Filip Matczak zanotował dla gości aż 31 punktów i 5 asyst. W sobotę nasza drużyna po raz w pierwszy w historii rozegra derbowe spotkanie z drużyną z Bydgoszczy w Energa Basket Lidze. Transmisja od godziny 12:30 w Polsacie Sport.

Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa 79:70