Pierwsza bitwa o awans do Ligi Mistrzów dla mistrza Finlandii.

27 września 2019

Fiński zespół Karhu Basket Kauhajoki pokonał Polski Cukier Toruń 93:82 w pierwszym meczu II rundy kwalifikacji do Koszykarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż już w niedzielę w Toruniu. Od samego początku spotkania w Finlandii koszykarze Polskiego Cukru Toruń konsekwentnie grali pod kosz chcąc wykorzystać przewagę fizyczną. Nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów za to Karhu w pełni zaprezentowało swoje atuty. Okko Jarvi dwa razy przymierzył za 3 i było już 14:9. To był początek problemów Twardych Pierników. Gołym okiem było widać brak zgrania, zwłaszcza w defensywie torunianie łatwo gubili krycie przy zamianach obronu. W 8. minucie po kontrze gospodarzy było 21:14 i trener Sebastian Machowski musiał prosić o przerwę. Niewiele pomogło. Pierwszą kwartę udanymi akcjami zakończył Sammy Givens i przewaga mistrzów Finlandii urosła do 9 punktów. Druga kwarta była jeszcze gorsza w naszym wydaniu. Bojan Sarcević trafił dwa razy za 3 punkty i przewaga gospodarzy urosła do nawet 15 punktów! Polski Cukier stracił 54 punkty do przerwy. Jedyną pewną opcją w ataku w tym dniu był Chris Wright, który do przerwy zdobył aż 15 punktów. W przerwie trenerowi Sebastianowi Machowskiemu udało się nieco uporządkować szyki w defensywie. Po przerwie to była już inna koszykówka. Przewaga w pewnym momencie stopniała już tylko do 4 punktów gdy po rzutach z dystansu Cela i Hornsby’ego goście z Torunia wyraźnie złapali swój rytm. W ostatniej kwarcie zaczęło się nieźle i nerwowo. Decydowały znowu pomyłki w obronie, po których rywale trafiali z dystansu. Ostatecznie Karhu trafiło aż 15 „trójek” na doskonałej skuteczności 56 procent. Zapowiada się ciężki rewanż, ale wciąż wszystko jest możliwe!

Karhu Basket Kauhajoki - Polski Cukier Toruń 93:82
Kwarty: 25:16, 29:25, 14:20, 25:21
Karhu Basket: Samme Givens 20, Camreon Jones 17, Alex Thompson 16, Okko Jarvi 11, Bojan Sarcević 10, Antti Niskanen 9, Mikael Laihonen 5, Evn Yates 5, Juan Davis 0, Eero Innamaa 0.
Polski Cukier: Chris Wright 25, Aaron Cel 18, Keith Hornsby 11, Jakub Schenk 10, Alade Aminu 10 (11 zb), Damian Kulig 5, Kyle Weaver 3, Aleksander Perka 0, Mikołaj Ratajczak 0.